Możesz nie mieć nic… Ale jeśli masz pasje… to tak jak byś miał wszystko…

5 składników / 5 ingredients Śniadanie/Breakfast

Noworoczne jaja z R.

? – 1.

⏰ – 10 minut.

Składniki

  • 3 jajka
  • Szczypiorek
  • Starta mozzarella
  • Sól morska
  • Pieprz świeżo zmielony

___

  • Szampan z 2018 roku lub już z 2019?

Przygotowanie

  • Niby nowy rok, tyle życzeń, miało być inaczej, lepiej.
  • A tu, jajka smakują tak samo, szampan to nie szampan, tylko zwietrzałe, tanie, wino musujące, pieniędzy na koncie więcej nie ma, a już prawie południe, 2019 roku.
  • No cóż, może w przyszłym roku, zostało ledwie 365 dni bez kilku godzin.

RafalCook

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak powstała Twoja ulubiona potrawa❓ Czy wiesz, skąd pochodzi sushi, pierogi, czy spaghetti❓ Każda potrawa ma swoją historię, która sięga czasów sprzed wieków. Na moim kanale na YouTube i Blogu staram się odkrywać tajemnice ulubionych dań z różnych krajów.

Pierogi - jedno z najpopularniejszych dań kuchni polskiej - mają swoje korzenie w Azji Środkowej. Początkowo były to małe kawałki ciasta, wypełnione mięsem lub warzywami, gotowane w wodzie. Z czasem pierogi zyskały na popularności w Europie Wschodniej, a dziś są uwielbiane na całym świecie.

Sushi - popularne danie kuchni japońskiej, powstało w VII wieku, kiedy to ryby były przechowywane w beczkach z ryżem, aby zachować ich świeżość. Z czasem ryż stał się stałym składnikiem sushi, a danie zyskało na popularności nie tylko w Japonii, ale na całym świecie.

Spaghetti - danie kuchni włoskiej, ma swoje korzenie w Chinach. W wiekach przed naszą erą Chińczycy jedli makaron z mąki pszennej, który był wytwarzany w specjalnych formach. W XIII wieku Marco Polo sprowadził makaron do Włoch, gdzie stał się popularnym daniem.

I wiele, wiele innych, które znajdziesz na stronie

Tak wiele potraw ma swoją historię, a odkrywanie jej może być fascynującym doświadczeniem. Warto poznać tło kulinarnych tradycji, które ukształtowały nasze ulubione dania.

A Ty mój drogi czytelniku - podglądaczu jakie potrawy uwielbiasz ❓Czy znasz ich historię❓ Podziel się swoimi ulubionymi daniami i ich historią w komentarzach.

Zapraszam.

Możesz również polubić…

2 komentarze

  1. jutro rano opcja bez mozarelli ;P

Skomentuj

[instagram-feed]