Możesz nie mieć nic… Ale jeśli masz pasje… to tak jak byś miał wszystko…

5 składników / 5 ingredients Bez mięsa / Without meat Brazylia / Brazil Deser/Dessert

Creme De Papaya ?? u R.

? – ❌

⏰ – 15 minut.

? – ❌

Składniki

  • 250 g lodów waniliowych
  • 2 dojrzałe papaje
  • 10 łyżek crème de cassis

Zapraszam

Szybkie deser? Proszę bardzo, wystarczy udać się w podróż kulinarną z R.

Tym razem do Brazylii ?? na

Crème De Papaya.

Przygotowanie

  • Potrzebujesz tylko trzy składniki i mikser byś mógł zrobić ten pyszny i bardzo popularny w Brazylii deser.
  • Obierz papaję, pozbądź się pestek i wraz z lodami zmiksuj na gładką masę.
  • Crème de cassis to nic innego jak, słodki likier z czarnych porzeczek.
  • Nałóż lody do pojemnika, polej likierm i gotowe, usiądź, jedz, zamknij oczy i poczuj się jak na plaży w Rio de Janeiro.
  • Bom apetite życzę Ja.

RafalCook

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak powstała Twoja ulubiona potrawa❓ Czy wiesz, skąd pochodzi sushi, pierogi, czy spaghetti❓ Każda potrawa ma swoją historię, która sięga czasów sprzed wieków. Na moim kanale na YouTube i Blogu staram się odkrywać tajemnice ulubionych dań z różnych krajów.

Pierogi - jedno z najpopularniejszych dań kuchni polskiej - mają swoje korzenie w Azji Środkowej. Początkowo były to małe kawałki ciasta, wypełnione mięsem lub warzywami, gotowane w wodzie. Z czasem pierogi zyskały na popularności w Europie Wschodniej, a dziś są uwielbiane na całym świecie.

Sushi - popularne danie kuchni japońskiej, powstało w VII wieku, kiedy to ryby były przechowywane w beczkach z ryżem, aby zachować ich świeżość. Z czasem ryż stał się stałym składnikiem sushi, a danie zyskało na popularności nie tylko w Japonii, ale na całym świecie.

Spaghetti - danie kuchni włoskiej, ma swoje korzenie w Chinach. W wiekach przed naszą erą Chińczycy jedli makaron z mąki pszennej, który był wytwarzany w specjalnych formach. W XIII wieku Marco Polo sprowadził makaron do Włoch, gdzie stał się popularnym daniem.

I wiele, wiele innych, które znajdziesz na stronie

Tak wiele potraw ma swoją historię, a odkrywanie jej może być fascynującym doświadczeniem. Warto poznać tło kulinarnych tradycji, które ukształtowały nasze ulubione dania.

A Ty mój drogi czytelniku - podglądaczu jakie potrawy uwielbiasz ❓Czy znasz ich historię❓ Podziel się swoimi ulubionymi daniami i ich historią w komentarzach.

Zapraszam.

Możesz również polubić…

Skomentuj

[instagram-feed]