Anglia / England Bez mięsa / Without meat Deser/Dessert

Karmelowa tarta

Adam Handling jest 31-letnim profesjonalnym brytyjskim szefem kuchni i restauratorem. Jest szefem kuchni i właścicielem Adam Handling Restaurant Group, która obejmuje pięć lokali gastronomicznych w całym Londynie. Adam jest zdobywcą wielu nagród kulinarnych, co przy jego młodym wieku jest nie lada osiągnięciem. Restauracje wchodzące w skład grupy Adama Frog, Belmond Cadogan Hotel, Eve Bar, Iron Stag Hoxtan. Zapraszam na tartę według przepisu, bardzo zdolnego, młodego szefa kuchni.


 • ? – ❌
 • ⏰ – 40 minut ➕ pobytem w lodówce
 • ? – ❌

SkładnikiPrzygotowanie


 • Kiedy tarta będzie już gotowa, a przepis na nią, znajdziesz, klikając „Tutaj”
 • Przygotuj środek karmelowej tarty.
 • Wsyp cukier i gałkę muszkatołową do rondelka, dodaj ekstrakt waniliowy.
 • Karmelizuje cukier, aż będzie ciemnobrązowy, pamiętaj by nie mieszać łyżka karmelu, tylko poruszaj rondlem.
 • W drugim rondlu podgrzej śmietanę, ale nie zagotuj jej.
 • Żelatynę rozpuść w kilku łyżkach zimnej wody.
 • Zdejmij karmel z palnika, wlej podgrzaną śmietanę i energicznie wymieszaj, dodaj żelatynę i mieszaj, aż cała się rozpuści.
 • Wlej karmelową mieszankę do formy od tarty, pozostaw do przestygnięcia, następnie schowaj do lodówki, najlepiej na całą noc.
 • Gotowe.

Bon Appetit ???????Caramel Tart


Adam Handling is a 31-year-old British professional chef and restaurateur. He is the chef and owner of the Adam Handling Restaurant Group, which includes five dining options throughout London. Adam is a winner of many culinary awards, which at his young age is a real achievement. Restaurants within the Adam Frog group, Belmond Cadogan Hotel, Eve Bar, Iron Stag Hoxtan. I invite you to tart according to the recipe, a very talented young chef.


You can find the recipe and composition for the tart cake at this link ?

60 g sugar

2 tablespoons of nutmeg

3 tablespoons of vanilla extract

500 ml thick cream

2 sachets of gelatin


When the tart is ready and the recipe is available, click „Here”

Prepare the center of the caramel tart.

Pour sugar and nutmeg into a saucepan, add vanilla extract.

Caramelize the sugar until it is dark brown, remember not to mix the spoon of caramel, just move the saucepan.

In a second saucepan, heat the cream, but do not boil it.

Dissolve gelatin in a few tablespoons of cold water.

Remove the caramel from the burner, pour in the heated cream and mix vigorously, add gelatin and stir until it is completely dissolved.

Pour the caramel mixture into the tart mold, leave to cool, then store in the fridge, preferably overnight.

Ready.

RafalCook

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak powstała Twoja ulubiona potrawa❓ Czy wiesz, skąd pochodzi sushi, pierogi, czy spaghetti❓ Każda potrawa ma swoją historię, która sięga czasów sprzed wieków. Na moim kanale na YouTube i Blogu staram się odkrywać tajemnice ulubionych dań z różnych krajów.

Pierogi - jedno z najpopularniejszych dań kuchni polskiej - mają swoje korzenie w Azji Środkowej. Początkowo były to małe kawałki ciasta, wypełnione mięsem lub warzywami, gotowane w wodzie. Z czasem pierogi zyskały na popularności w Europie Wschodniej, a dziś są uwielbiane na całym świecie.

Sushi - popularne danie kuchni japońskiej, powstało w VII wieku, kiedy to ryby były przechowywane w beczkach z ryżem, aby zachować ich świeżość. Z czasem ryż stał się stałym składnikiem sushi, a danie zyskało na popularności nie tylko w Japonii, ale na całym świecie.

Spaghetti - danie kuchni włoskiej, ma swoje korzenie w Chinach. W wiekach przed naszą erą Chińczycy jedli makaron z mąki pszennej, który był wytwarzany w specjalnych formach. W XIII wieku Marco Polo sprowadził makaron do Włoch, gdzie stał się popularnym daniem.

I wiele, wiele innych, które znajdziesz na stronie

Tak wiele potraw ma swoją historię, a odkrywanie jej może być fascynującym doświadczeniem. Warto poznać tło kulinarnych tradycji, które ukształtowały nasze ulubione dania.

A Ty mój drogi czytelniku - podglądaczu jakie potrawy uwielbiasz ❓Czy znasz ich historię❓ Podziel się swoimi ulubionymi daniami i ich historią w komentarzach.

Zapraszam.

Możesz również polubić…

%d bloggers like this: