Bez mięsa / Without meat Włochy / Italy

Włoski chleb kanapkowy czyli Pucce Pana Rafała

Chleb Pucce pochodzi z obszaru Salento, zarówno w prowincji Brindisi, jak i Lecce. Występują również powszechnie w prowincji Foggia, gdzie nazywane są „paposc”. Dawno temu „Pucce” były daniem rolników, dziś są popularnym jedzeniem ulicznym sprzedawanym w sklepach zwanych „Puccerie”. Pucce jest krojone na pół i wypełnione wybranymi składnikami, takimi jak, oliwki, suszone pomidory, anchois, zioła, szynka, ser, marynowane warzywa, kapary, pomidory koktajlowe i tuńczyk. Czasami do ciasta dodaje się również koncentrat pomidorowy i chili w proszku. Zapraszam na pyszny chleb kanapkowy.

  • 🥯 – 4 sztuki
  • ⏳ – 240 minut
  • 🇮🇹 – Włochy

Lista zakupów

  • ✅ 250 g mąki chlebowej
  • ✅ 3.5 g suchych drożdży
  • ✅ 160 ml letniej wody
  • ✅ 1 łyżeczka soli
  • ✅ 1 łyżka oliwy
  • ✅ Kasza manna lub semolina lub mąka do obsypania
  • ✅ Nadzienie u mnie oliwki, szczypiorek, świeża bazylia

🛠️ Przygotowanie

  • 🛠️ Drożdże wsyp do wody, wymieszaj i pozostaw na ok. 10 minut.
  • 🛠️ Mąkę wymieszaj z solą, wlej zawiesinę z drożdży i wyrabiaj ciasto, minimum 10 minut.
  • 🛠️ Utwórz kulę z ciasta, włóż do czystej miski, przykryj i pozostaw na ok. 90 minut.
  • 🛠️ Czarne oliwki, szczypiorek i bazylię posiekaj drobno.
  • 🛠️ Teraz podziel ciasto na 4 części.
  • 🛠️ Każdy z kawałków chwilę ugniataj, nałóż nadzienie w środek lub dodaj do ciasta i zwiń w kulę.
  • 🛠️ Połóż bułki na blaszkę wyłożoną papierem do pieczenia, podsypaną, kaszą, semolina lub mąka, przykryj i pozostaw na kolejną godzinę.
  • 🛠️ Kiedy bułki wyrosną, czystą dłonią, lekko je spłaszcz i posyp kaszą, semolina lub mąka.
  • 🛠️ Rozgrzej piekarnik nawet do 275 stopni, bułki podobnie jak pizza mają się piec w wysokiej temperaturze.
  • 🛠️ Piecz Pucce, aż będą złoto-brązowe i lekko urosną.
  • 🛠️ W zależności jak dodasz nadzienie, możesz zjeść już z nadzieniem lub rozkroić bułki i włożyć w nie, co tylko chcesz.
  • 👌Gotowe.

Smacznego

Zapraszam na kulinarna grupę na Facebook “Facet w kuchni – gotowanie pod wpływem”, gdzie amatorzy i zawodowcy dzielą się swoimi przepisami, link do grupy znajdziesz pod zdjęciem poniżej ⬇️

https://www.facebook.com/groups/752650905180228/?ref=share

Możesz również polubić…

Skomentuj

%d bloggers like this: