Halloumi. Metody wytwarzania halloumi, prawdopodobnie powstały w średniowieczu bizantyjskim w latach 395-1191. Najwcześniejsze zachowane opisy cypryjskiego halloumi zostały odnotowane w połowie XVI wieku przez włoskich gości na Cyprze, skąd często mówi się, że pochodzi.Zapraszam na niezwykłą sałatkę z fantastycznym serem i odświeżającymi cytrusami.
- 👥 – 4
- 🕰️ – 30 minut
- 🇵🇱 – Polska
✅ Zakupy
- ✅ 2 kostki halloumi
- ✅ 1 pomarańcza
- ✅ 1 grejpfrut
- ✅ Sok z limonki
- ✅ 2 łyżki miodu
- ✅ 3 brzoskwinie
- ✅ 250 g gigantycznego kuskusu
- ✅ Miks kolorowych sałat
- ✅ 20 g masła
- ✅ Młody szczypiorek drobno pokrojony
- ✅ Sól
- ✅ Pieprz świeżo zmielony
🛠️ Przygotowanie
- 🛠️ Kuskus gotuj według instrukcji na opakowaniu.
- 🛠️ Pomarańcze i grejpfrut, przekrój na pół, z jednej połówki wyciśnij sok, drugą połówkę obierz na małe kawałki.
- 🛠️ Sok z owoców wymieszaj z sokiem z limonki i miodem.
- 🛠️ Kiedy kuskus będzie już niemalże gotywy, ale jeszcze ciepły, dodaj masło, szczypiorek i wlej sok, dokładnie wymieszaj i dopraw solą i pieprzem.
- 🛠️ Brzoskwinie przekrój, usuń pestkę i pokrój na ćwiartki.
- 🛠️ Rozgrzej patelnię grillową, dodaj odrobinę masła i połóż kawałki brzoskwini, smaż je z każdej strony przez kilka minut, przełóż na talerzyk.
- 🛠️ Dodaj na gorąca już patelnię odrobinę oliwy z oliwek i połóż plasterki halloumi, obsmaż je z każdej strony na złoto-brązowy kolor.
- 🛠️ Nałóż sałatę, dodaj kuskus, kilka brzoskwiń i kawałek halloumi.
- 👌 Gotowe.
Smacznego
Nazywam się Rafał i jestem pasjonatem dobrej, domowej kuchni z różnych zakątków świata. Założyłem również grupę kulinarną na Facebook „Facet w kuchni-gotowanie pod wpływem”, na którą Cię Zapraszam.
https://www.facebook.com/groups/752650905180228/?ref=share





Dziękuję, że odwiedziłeś moją skromną stronę i zapraszam Cię ponownie, bo każdego dnia, staram się pokazać, co jedzą ludzie w różnych częściach naszego globu.