Możesz nie mieć nic… Ale jeśli masz pasje… to tak jak byś miał wszystko…

Deser/Dessert Polska / Poland

Koktajl Pama Martini Faceta w Kuchni

Koktajl Pama Martini, który możesz zrobić w domu.

Koktajl Pama Martini, dla wyjaśnienia czym jest Pama, przeczytaj poniższy teks.

Pama to jedna z najpopularniejszych marka likieru o smaku granatu. Jest wytwarzany z soku z granatów, wódki i odrobiny tequili. Prawdopodobnie dlatego, że Pama ma wyjątkowy kolor i smak, zwróciła na siebie uwagę barmanów na całym świecie. I jest wykorzystywana do wielu drinki i koktajli, takich jak Pama Martini.

Ze względu na swój niepowtarzalny smak i kolor jest uważany za kobiecy koktajl. Choć zwolennicy mocniejszych traków bez wątpienia, przy odrobinie inwencji i zmianie proporcji, też będę zadowolenie.

Załóżmy, że nie zdobędziesz omawianego likieru, wydaje się, że koktajl jest nie do zrobienia? Nic bardziej mylnego, potrzebujesz tylko odpowiednich składników, by stworzyć swój własny Pama Martini.

Sok z granatów, sok z cytryny lub limonki, wódka o smaku cytrusów i likier pomarańczowy, istotnie nie będą oryginalnym koktajlem. Ale zapewniam, z całą pewnością, że będziesz zadowolony.

To jak będzie smakował Twój koktajl, zależy tylko od Ciebie, dlatego możesz brzegi szkła zamoczyć w cukrze lub soli. Zamiast soku z granatów, użyj Grenadine lub soku z żurawiny, wybór smaku wódki, też istotnie zależy tylko od Twoich preferencji.

Na zakończenie, krótko-na zdrowie.

 • ? – kilka szklanek zapewne wypijesz
 • ⏰ – 5 minut
 • ?? – Polska

Jakie składniki potrzebujesz do Koktajl Pama Martini

 • 30 ml Wódki o smaku grejpfruta
 • 30 ml Triple Sec (likier pomarańczowy)
 • 60 ml soku z Granata
 • 30-50 ml soku z limonki lub cytryny
 • Lód

Jak zrobić koktajl Pama Martini

 • Odmierzone składniki wymieszaj ze sobą w szejkerze i wlej do szkła wypełnionego kruszonym lodem.
 • Zdrówko.

Godne uwagi są też inne koktajle, które znajdziesz u mnie na blogu. Pod każdym zdjęciem znajdziesz link do pysznego napoju.

https://rafalcook.com/2020/11/08/margarita-faceta-w-kuchni/
https://rafalcook.com/2020/11/15/wschod-slonce-czyli-vodka-sunrise-faceta-w-kuchni/
https://rafalcook.com/2020/11/04/pina-colada-faceta-w-kuchni/
https://rafalcook.com/2020/11/01/bialy-rosjanin-vel-big-lebowski-faceta-w-kuchni/

Z pewnością, mnóstwo wspaniałych dań, znajdziesz również na grupie kulinarnej na Facebook. „Facet w kuchni – gotowanie pod wpływem”, którą założyłem specjalnie dla Ciebie.

RafalCook

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak powstała Twoja ulubiona potrawa❓ Czy wiesz, skąd pochodzi sushi, pierogi, czy spaghetti❓ Każda potrawa ma swoją historię, która sięga czasów sprzed wieków. Na moim kanale na YouTube i Blogu staram się odkrywać tajemnice ulubionych dań z różnych krajów.

Pierogi - jedno z najpopularniejszych dań kuchni polskiej - mają swoje korzenie w Azji Środkowej. Początkowo były to małe kawałki ciasta, wypełnione mięsem lub warzywami, gotowane w wodzie. Z czasem pierogi zyskały na popularności w Europie Wschodniej, a dziś są uwielbiane na całym świecie.

Sushi - popularne danie kuchni japońskiej, powstało w VII wieku, kiedy to ryby były przechowywane w beczkach z ryżem, aby zachować ich świeżość. Z czasem ryż stał się stałym składnikiem sushi, a danie zyskało na popularności nie tylko w Japonii, ale na całym świecie.

Spaghetti - danie kuchni włoskiej, ma swoje korzenie w Chinach. W wiekach przed naszą erą Chińczycy jedli makaron z mąki pszennej, który był wytwarzany w specjalnych formach. W XIII wieku Marco Polo sprowadził makaron do Włoch, gdzie stał się popularnym daniem.

I wiele, wiele innych, które znajdziesz na stronie

Tak wiele potraw ma swoją historię, a odkrywanie jej może być fascynującym doświadczeniem. Warto poznać tło kulinarnych tradycji, które ukształtowały nasze ulubione dania.

A Ty mój drogi czytelniku - podglądaczu jakie potrawy uwielbiasz ❓Czy znasz ich historię❓ Podziel się swoimi ulubionymi daniami i ich historią w komentarzach.

Zapraszam.

Możesz również polubić…

6 komentarzy

 1. Tak zdecydowanie tak ?

 2. ???

 3. […] Koktajle i drink, które znajdziesz na mojej stronie. Zajrzyj tutaj […]

 4. […] To nie jedyny pyszny koktajl, który znajdziesz na mojej stronie ? zajrzyj tutaj. […]

Skomentuj

[instagram-feed]