Możesz nie mieć nic… Ale jeśli masz pasje… to tak jak byś miał wszystko…

Belgia / Belgium Kolacja / Supper Obiad /Dinner

Kanapka Smos najlepszy przepis

Kanapka Smos jest banalnie prosta i niezwykle smaczna.

Kanapka Smos, jak i inne Kanapki jest niezwykle popularna w Belgii. Dlatego w porze obiadu, można zjeść kanapki występujące w różnych kształtach i z różnymi dodatkami. Flandria to region Belgii gdzie istotnie kanapki są niezwykle popularne i stanowią duża część diety Belgów.

Wracając do naszej Kanapki Smos, nazwa kanapki pochodzi od flamandzkiego słowa smossen, oznaczającego bałagan lub rozlany, niewątpliwie jak będziesz ją zjadał, to z pewnością zrozumiesz dlaczego.

Musisz wiedzieć, że we Flandrii różne rodzaje kanapek mają różne nazwy, niby to logiczne. Przede wszystkim, kanapka, w potocznym dialekcie flamandzkim wcale nie jest kanapką. W takim razie cóż to? Jest to miękka, owalna bułka, coś w rodzaju bułki obiadowej, której często używa się do zrobienia czegoś w rodzaju minikanapki. Żeby było jasne, to sam chleb nazywa się kanapką. Proste i logiczne.

Kończąc, jeśli użyjesz dobrych składników, jakich lubisz i użyjesz ich w dużej ilość, niewątpliwie będziesz miał duży – bałagan do sprzątania. Czego Ci życzę, jak i smacznego.

 • ? – ile zjesz
 • ⏰ – 10-15 minut
 • ?? – Belgia

Jakich składników potrzebujesz do Kanapki Smos

Nie podaję ilość, ponieważ ma być dużo wszystkiego.

 • Bagietki
 • Szynka
 • Ser żółty
 • Miks sałat
 • Ugotowane na twardo jajka
 • Pomidor
 • Ogórek zielony
 • Marchewka
 • Musztarda Dijon
 • I dużo nawet bardzo dużo majonezu

Kanapka Smos jak zrobić

 • Po ugotowaniu jajek i rozkrojeniu bagietki, pokrojoniu warzyw, wystarczy ja złożyć w całość.
 • Nałóż dużo majonezu, i teraz ułóż warstwy swoich składników.

Po kilku dniach spędzonych we Francji przenosimy się do Belgii, gdzie spędzimy również kilka dni i skosztujemy niewątpliwie pysznych Belgijskich dań.

Z pewnością, mnóstwo wspaniałych dań, znajdziesz również na grupie kulinarnej na Facebook „Facet w kuchni – gotowanie pod wpływem”, którą założyłem specjalnie dla Ciebie.

Na moim Blogu znajdziesz również inne Kanapki i Sandwiche z całego świata.

RafalCook

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak powstała Twoja ulubiona potrawa❓ Czy wiesz, skąd pochodzi sushi, pierogi, czy spaghetti❓ Każda potrawa ma swoją historię, która sięga czasów sprzed wieków. Na moim kanale na YouTube i Blogu staram się odkrywać tajemnice ulubionych dań z różnych krajów.

Pierogi - jedno z najpopularniejszych dań kuchni polskiej - mają swoje korzenie w Azji Środkowej. Początkowo były to małe kawałki ciasta, wypełnione mięsem lub warzywami, gotowane w wodzie. Z czasem pierogi zyskały na popularności w Europie Wschodniej, a dziś są uwielbiane na całym świecie.

Sushi - popularne danie kuchni japońskiej, powstało w VII wieku, kiedy to ryby były przechowywane w beczkach z ryżem, aby zachować ich świeżość. Z czasem ryż stał się stałym składnikiem sushi, a danie zyskało na popularności nie tylko w Japonii, ale na całym świecie.

Spaghetti - danie kuchni włoskiej, ma swoje korzenie w Chinach. W wiekach przed naszą erą Chińczycy jedli makaron z mąki pszennej, który był wytwarzany w specjalnych formach. W XIII wieku Marco Polo sprowadził makaron do Włoch, gdzie stał się popularnym daniem.

I wiele, wiele innych, które znajdziesz na stronie

Tak wiele potraw ma swoją historię, a odkrywanie jej może być fascynującym doświadczeniem. Warto poznać tło kulinarnych tradycji, które ukształtowały nasze ulubione dania.

A Ty mój drogi czytelniku - podglądaczu jakie potrawy uwielbiasz ❓Czy znasz ich historię❓ Podziel się swoimi ulubionymi daniami i ich historią w komentarzach.

Zapraszam.

Możesz również polubić…

4 komentarze

 1. Beata Paska :

  SUPER pomysł na kanapkę. A zdjęcia oddają smak ?

  1. Dziękuję ?

 2. Idealnie ?

  1. Musisz zrobić.

Skomentuj

[instagram-feed]