Shakshuka

Shakshuka

Shakshuka idealne śniadanie

Shakshuka

Shakshuka przed kolejną podróżą kulinarną, która będzie bardzo daleka i należy opróżnić lodówkę na nowe składniki. 

Grzanka z Shakshouka

Choć Shakshuka to podstawowe śniadanie i danie z Izraela, które zjesz wszędzie czy to w restauracji, czy domu. Niewątpliwie trzeba wyjaśnić, że Shakshuka to danie międzynarodowe. Różne wersje shakshuki mięsne i bezmięsne, czerwone i zielone, zjesz na całym świecie. 

Jajka i sos

Nazwa Shakshuka zasadniczo oznacza – wszytsko pomieszane – i w rzeczywistości tak jest. Oczywiście jak już wspomniałem to tradycyjne śniadanie izraelskie, chociaż historycy uważają, że pochodzi Jemenu lub Tunezji. Według innych badaczy, że pochodzi z Imperium Osmańskiego, które niegdyś podbiło ziemie Rumuńskie, więc tak daleko nie odbiegliśmy od ostatniej podróży kulinarnej. 

Szakszuka

Shakshuka, na którą Cię Zapraszam to śniadanie idealne, szybkie i czyste, bo podaje się je z patelni, na której się ją robiło. 

Na zakończenie życzę Ci smacznego. 

Składniki potrzebne do zrobienia Shakshuki

Shakshuka jak ją przygotować

  • Jest to banalnie proste.
  • Jeśli masz już gotową pastę Zakuscă, wlej ją na dużą patelnię i podgrzej.
  • Zrób otwory w sosie na jajka, wbij je, pokrusz fetę, zmniejsz temperaturę, przykryj patelnię pokrywką i zagrzej, aż jajka się zetną.
  • Pieczywo zrób jak lubi.
  • Użyłem pietruszki, ale dodaj zioła, jakie masz i lubisz.
  • Zjadaj, póki jest ciepłe.

Jeśli spodobał Ci się mój przepis proszę daj mi znać w komentarzu. Napisz również jakie dania, smaki chciałbyś zobaczyć na moim blogu.

Grzanka i szakszuka

Z pewnością, mnóstwo wspaniałych dań, znajdziesz również na grupie kulinarnej na Facebook „Facet w kuchni – gotowanie pod wpływem”, którą założyłem specjalnie dla Ciebie.

6 komentarzy

Skomentuj

%d bloggers like this: