Możesz nie mieć nic… Ale jeśli masz pasje… to tak jak byś miał wszystko…

Deser/Dessert Polska / Poland

Jogurtowiec z czekoladą

Jogurtowiec z czekolada imbirem i limonka

Jogurtowiec z czekoladą, limonką i nutą imbiru

Ciasto na zimno

Jogurtowiec z czekoladą, limonką i nutą imbiru oczywiście do kawy w niedzielne popołudnie.

Uwielbiam sernik 😉, ale z racji zamieszkania nie zawsze mam dostęp do twarogu, więc muszę się ratować jogurtem greckim. Do tego ciasta właśnie powstała…. czekolada 😉. Przepis na nią znajdziesz na moim Instagramie, na który Cię zapraszam.

Jogurtowiec

Jogurtowiec z czekoladą, który sobie wymyśliłem, jest z jak najmniejszą zawartością cukru i dużą ilością protein, co może przypaść do gustu osobom liczącym kalorie.

Jogurtowiec z czekolada

Jeden kawałek jogurtowca to:

Kalorie – 298

Białko – 14

Węglowodany – 25

Tłuszcze – 14,5

Jogurt imbir limonka czekolada

Na zakończenie mojej przydługiej wypowiedzi, życzę Ci smacznego. 

Jogurt i czekolada

Oczywiście potrzebujemy kilku, dobrych składników

  • Jogurt grecki o podwyższonej zawartości białka bez cukru i tłuszczu – 1 kg
  • Limonka – 3 sztuki skórka i sok
  • Erytrol – 50-70 gram
  • Ciastka owsiane o smaku imbirowym z obniżoną zawartością cukru – 25 sztuk
  • Masło płynne – 100 gram
  • Żelatyna – 36 gram
  • Czekolada – przepis znajdziesz tutaj

Jeśli mamy już składniki, Jogurtowiec z czekoladą sam się nie zrobi

Ciasto z jogurtu
  • Przede wszystkim to niezwykle prosty jogurtowiec 😉
  • Po pierwsze ciastka przy pomocy robota kuchenego przerób na proszek. Dodaj rozpuszczone masło i wymieszaj. Rozłóż je równomiernie w formie z odpinanymi bokami i wyłożonej papierem do pieczenia.
  • Po drugie jogurt wymieszaj z erytrolem, sokiem i skórką z limonki.
  • W międzyczasie rozgrzej rondelek z 50 – 70 ml wody i wsyp żelatynę. Dobrze ją wymieszaj, aż się rozpuści. Pozwól jej przestygnąć lekko i wlewając ją powoli do jogortu, dobrze wymieszaj.
  • Na koniec wystarczy przełożyć jogurtowiec do formy z ciastkami. Po kilku chwilach, kiedy zacznie gęstnieć, powbijać kawałki własnoręcznie zrobionej czekolady i schować do lodówki 😊💪
Jogurtowiec z czekolada imbirem i limonka

Jeśli nie lubisz z jakichś powodów blogów 😉, a masz Instagram, zapraszam do obserwowania mojego skromnego profilu, gdzie już od jakiegoś czasu są przepisy pod zdjęciami. Wystarczy kliknąć zdjęcie poniżej ⤵️

Zapraszam, będzie mi bardzo miło.

Pozdrawiam Rafalcook.

RafalCook

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak powstała Twoja ulubiona potrawa❓ Czy wiesz, skąd pochodzi sushi, pierogi, czy spaghetti❓ Każda potrawa ma swoją historię, która sięga czasów sprzed wieków. Na moim kanale na YouTube i Blogu staram się odkrywać tajemnice ulubionych dań z różnych krajów.

Pierogi - jedno z najpopularniejszych dań kuchni polskiej - mają swoje korzenie w Azji Środkowej. Początkowo były to małe kawałki ciasta, wypełnione mięsem lub warzywami, gotowane w wodzie. Z czasem pierogi zyskały na popularności w Europie Wschodniej, a dziś są uwielbiane na całym świecie.

Sushi - popularne danie kuchni japońskiej, powstało w VII wieku, kiedy to ryby były przechowywane w beczkach z ryżem, aby zachować ich świeżość. Z czasem ryż stał się stałym składnikiem sushi, a danie zyskało na popularności nie tylko w Japonii, ale na całym świecie.

Spaghetti - danie kuchni włoskiej, ma swoje korzenie w Chinach. W wiekach przed naszą erą Chińczycy jedli makaron z mąki pszennej, który był wytwarzany w specjalnych formach. W XIII wieku Marco Polo sprowadził makaron do Włoch, gdzie stał się popularnym daniem.

I wiele, wiele innych, które znajdziesz na stronie

Tak wiele potraw ma swoją historię, a odkrywanie jej może być fascynującym doświadczeniem. Warto poznać tło kulinarnych tradycji, które ukształtowały nasze ulubione dania.

A Ty mój drogi czytelniku - podglądaczu jakie potrawy uwielbiasz ❓Czy znasz ich historię❓ Podziel się swoimi ulubionymi daniami i ich historią w komentarzach.

Zapraszam.

Możesz również polubić…

2 komentarze

  1. Agata :

    Jak zawsze 👏👏👏👏

    1. Dzięki 🍺

Skomentuj

[instagram-feed]