Możesz nie mieć nic… Ale jeśli masz pasje… to tak jak byś miał wszystko…

Deser/Dessert Polska / Poland Ziemniak w Kuchni Świata / Potato in the Kitchen of the World

Budyń czekoladowy

Budyn czekoladowy

Budyń czekoladowy z prażonymi migdałami

Budyn czekoladowy

Budyń czekoladowy, jaki sobie zrobiłem, jest pyszny ?.

Pewnie myślisz, co wspólnego ma budyń z ziemniakiem? A więc ? tak wiem nie zaczyna się zdania od a więc, ale kto mi zabroni ?.

Budyń to rodzaj deseru na bazie mleka i…mąki ziemniaczanej, która powstaje z bulw pędowych ziemniaków, i stanowi aż 84 % skrobi, stąd budyń w tej serii.

Czekoladowy budyn

Oczywiście budyń to dodatki cukru, aromaty, kakao, owoce, soki itp.

A czy wiesz drogi czytelniku, że słowo-budyń, pochodzi od francuskiego słowa-boudin, co oznacza kaszankę, czyli taką wędlinę z krwi i innych części zwierzęcia, chyba ?.

Prazone migdaly i gorzka czekolada

Na zakończenie mojej przydługiej i jakże nudnej opowieści, życzę Ci smacznego, chyba że ta kaszanka odebrała Ci apetyt, mój czytelniku ?

Dane Techniczne Budyniu Czekoladowego

  • Ilość Porcji – 4

  • Czas Przygotowania – 30 minut

  • Kraj Pochodzenia – Polska właściwie kuchnia w Irlandii

  • Kalorie na porcję – 628
  • Białko – 31.5
  • Węglowodany – 21
  • Tłuszcze – 28.5

Deser bialkowy

.. Nie każdy może być truflą. Większość z nas to ziemniaki . A ziemniakiem oczywiście jest bardzo dobrze być…

Massimo Bottura z Książki:

„Nigdy nie ufaj chudemu włoskiemu szefowi kuchni”

Przede wszystkim musimy przygotować składniki

  • Mleko – 1 litr

  • Mąka ziemniaczana – 80 gram

  • Odżywka białkowa czekoladowa – 60 gram

  • Żółtko – 3 sztuki

  • Masło bez soli – 25 gram

  • Gorzka czekolada – 100 gram posiekana na małe kawałki

  • Migdały – 50 gram posiekane i prażone

Z pewnością składniki są już gotowe, wiec możemy robić Budyń Czekoladowy

  • Po pierwsze większą część mleka wlej do rondla i dodaj masło. Grzej, aż masło się rozpuści i często mieszaj, by nie przypalić.

  • W międzyczasie resztę mleka, żółtka, mąkę, odżywkę białkowa dodaj do blendera i zmiksuj.

  • Po drugie kiedy mleko zacznie się gotować, zmniejsz temperaturę, wlej powoli zawartość blendera i ciągle mieszając, grzej budyń czekoladowy, aż zacznie gęstnieć.

  • Po trzecie nalej budyń do talerzy i posyp kawałkami czekolady oraz prażonymi migdałami. Możesz zjadać na ciepło jak i na zimno.

Pudding

Załóżmy, że z jakiegoś powodu nie lubisz blogów, ale za to masz Instagram, zapraszam więc do obserwowania mojego skromnego profilu. Od jakiegoś czasu pod zdjęciami znajdują się oczywiście przepisy. ⤵️

Dołącz do mojej grupy na Facebook ❗W związku z tym zapraszam Cię jak zawsze do grupy kulinarnej na Facebook.

Facet w Kuchni-gotowanie pod wpływem.

Grupę tworzą przede wszystkim ludzie z pasją do gotwania. Zarówno amatorzy jak i zawodowcy. Znajdziesz tam dziesiątki przepisów.

Dlatego dołącz do Naszej Kuchni ❗

RafalCook

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak powstała Twoja ulubiona potrawa❓ Czy wiesz, skąd pochodzi sushi, pierogi, czy spaghetti❓ Każda potrawa ma swoją historię, która sięga czasów sprzed wieków. Na moim kanale na YouTube i Blogu staram się odkrywać tajemnice ulubionych dań z różnych krajów.

Pierogi - jedno z najpopularniejszych dań kuchni polskiej - mają swoje korzenie w Azji Środkowej. Początkowo były to małe kawałki ciasta, wypełnione mięsem lub warzywami, gotowane w wodzie. Z czasem pierogi zyskały na popularności w Europie Wschodniej, a dziś są uwielbiane na całym świecie.

Sushi - popularne danie kuchni japońskiej, powstało w VII wieku, kiedy to ryby były przechowywane w beczkach z ryżem, aby zachować ich świeżość. Z czasem ryż stał się stałym składnikiem sushi, a danie zyskało na popularności nie tylko w Japonii, ale na całym świecie.

Spaghetti - danie kuchni włoskiej, ma swoje korzenie w Chinach. W wiekach przed naszą erą Chińczycy jedli makaron z mąki pszennej, który był wytwarzany w specjalnych formach. W XIII wieku Marco Polo sprowadził makaron do Włoch, gdzie stał się popularnym daniem.

I wiele, wiele innych, które znajdziesz na stronie

Tak wiele potraw ma swoją historię, a odkrywanie jej może być fascynującym doświadczeniem. Warto poznać tło kulinarnych tradycji, które ukształtowały nasze ulubione dania.

A Ty mój drogi czytelniku - podglądaczu jakie potrawy uwielbiasz ❓Czy znasz ich historię❓ Podziel się swoimi ulubionymi daniami i ich historią w komentarzach.

Zapraszam.

Możesz również polubić…

2 komentarze

  1. Agata :

    Cudownie ????

    1. Dzięki ?

Skomentuj

[instagram-feed]