Możesz nie mieć nic… Ale jeśli masz pasje… to tak jak byś miał wszystko…

Deser/Dessert

Czekolada do picia

Gorący kubek do picia

Czekolada do picia, czyli nocna zachcianka

Czekolada do picia

Czekolada do picia, czyli nocna zachcianka. Dlatego tak ciemne, czarne zdjęcia, gdyż ponieważ robione były czarną, straszną nocą. Słychać było jęki i skowyt dziwnych stworzeń ?.

Bardzo chciałem podziękować stronie – na ślubnym kobiercu – gdzie znalazłem i od razu pokochałem tę czekoladę do picia ??

Gorący kubek do picia

Dziś krótko i bez historii. Po prostu uwielbiam czekoladę i musiałem to zrobić ?

nocna zachcianka

Na zakończenie mojej nudnej wypowiedzi, życzę Ci smacznego z kubkiem gorącej czekolady do picia ?

Deser z czekolady

Przede wszystkim musimy przygotować składniki

 • Mleczna czekolada 300 gram
 • Mleko 1 litr
 • Kakao 30 gram
 • Mąka ziemniaczana 20 gram
 • Brązowy cukier 20-50 gram
 • Biała czekolada na dobitkę, jeśli będzie za mało słodkie ?

Z pewnością składniki są już gotowe, wiec możemy robić czekoladę do picia

 • Po pierwsze jakieś 50 ml mleka wymieszaj z mąką ziemniaczaną.
 • Po drugie połam mleczną czekoladę na kawałki, wrzuć do rondla, wlej jakieś 200 ml mleka i grzej, często mieszając na średniej temperaturze, aż czekolada się rozpuści.
 • W międzyczasie naszykuj kubek i rurkę ?
 • Po trzecie kiedy czekolada się rozpuści, dodaj cukier, kakao, resztę mleka oraz mąkę rozpuszczoną w mleku. Wymieszaj i grzej, aż czekolada lekko zgęstnieje.
 • Na koniec wlej do naszykowanego kubka i siorbaj przez ekologiczną rurkę z bambusa ?
Rafalcook czekolada

Zapraszam Cię również do obserwowania mojego Instagramu, gdzie oczywiście znajdują się przepisy, pod moimi daniami ?⤵️

RafalCook

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak powstała Twoja ulubiona potrawa❓ Czy wiesz, skąd pochodzi sushi, pierogi, czy spaghetti❓ Każda potrawa ma swoją historię, która sięga czasów sprzed wieków. Na moim kanale na YouTube i Blogu staram się odkrywać tajemnice ulubionych dań z różnych krajów.

Pierogi - jedno z najpopularniejszych dań kuchni polskiej - mają swoje korzenie w Azji Środkowej. Początkowo były to małe kawałki ciasta, wypełnione mięsem lub warzywami, gotowane w wodzie. Z czasem pierogi zyskały na popularności w Europie Wschodniej, a dziś są uwielbiane na całym świecie.

Sushi - popularne danie kuchni japońskiej, powstało w VII wieku, kiedy to ryby były przechowywane w beczkach z ryżem, aby zachować ich świeżość. Z czasem ryż stał się stałym składnikiem sushi, a danie zyskało na popularności nie tylko w Japonii, ale na całym świecie.

Spaghetti - danie kuchni włoskiej, ma swoje korzenie w Chinach. W wiekach przed naszą erą Chińczycy jedli makaron z mąki pszennej, który był wytwarzany w specjalnych formach. W XIII wieku Marco Polo sprowadził makaron do Włoch, gdzie stał się popularnym daniem.

I wiele, wiele innych, które znajdziesz na stronie

Tak wiele potraw ma swoją historię, a odkrywanie jej może być fascynującym doświadczeniem. Warto poznać tło kulinarnych tradycji, które ukształtowały nasze ulubione dania.

A Ty mój drogi czytelniku - podglądaczu jakie potrawy uwielbiasz ❓Czy znasz ich historię❓ Podziel się swoimi ulubionymi daniami i ich historią w komentarzach.

Zapraszam.

Możesz również polubić…

Skomentuj

[instagram-feed]