Możesz nie mieć nic… Ale jeśli masz pasje… to tak jak byś miał wszystko…

Anglia / England Deser/Dessert

Beer Espresso Martini

Beer Espresso Martini

Beer Espresso Martini to oczywiście moja wariacja na temat klasycznego Espresso Martini.

Martini

Zatem jeśli szukasz mój drogi czytelniku orzeźwienia i pobudzenia, coś słodkiego i pysznego w upalne dni.

To ten koktajl, jest idealny dla Ciebie.

A jeśli szukasz innych, orginalnych, lub mniej orginalnych, koktajlów, drinków.

Zapraszam Cię do zajrzenia tutaj ⬇️, gdzie znajdziesz kilka moich propozycji ?

Insurrection czyli Burak pod Wpływem

Espresso Martini, na którym się wzorowałem ma dość, krótką historię.

1983 rok, to prawdopodobnie data jego powstania, a za jego wynalazcę uznaje się słynnego barmana, niejakiego Pana Dicka Bradsella.

Piwo kawa likier

Właściwie Richard Artur Bradsell (1959-2016), który przez wielu był uważany za wielkiego mistrza w robieniu koktajli.

Perfekcja, z jaką tworzył koktajle, sprawiły, że czasopismo-The Observer-opisał go jako-króla koktajli-natomiast – Waitrose Food Illustrated-porównał go do znanych szefów kuchni.

San Francisco Chronicale uznało, że w pojedynkę zmienił i stworzył koktajle w latach 80, XX wieku w Londynie, które stały się klasykami na całego świata.

Na upały Beer Espresso Martini

Wracając do Beer Espresso Martini i samego klasyku Espresso Martini, o tym już w części drugiej, która już w krótce…

Będzie słynna modelka, która wtedy jeszcze nie była taka słynna ?.

Farmaceutyczny stymulant, Notting Hill, także mój drogi czytelniku, warto śledzić, moją skromną stronę, bo można się dowiedzieć dużo fajnych faktów, mitów i legend.

Beer Espresso Martini

Na zakończenie, życzę zdrówka z Beer Espresso Martini.

Espresso
  • Espresso (schłodzone w lodówce, czyli zimne)
  • Ciemne mocne piwo
  • Likier kawowy Tiramisu
  • Lód
  • Przede wszystkim przygotowanie jest niezwykle proste, po prostu, nałóż lód do szklanki, wlej esspreso, następnie likier i całość uzupełni piwem, lekko zamieszaj ekologiczną rurką z bambusa i gotowe.
  • Mój drogi czytelniku, jedna uwaga, nie używałem szejkera, ponieważ piwo jest dość mocno, gazowane…
  • I…brak czasu na sprzątanie kuchni, podsunął mi pomysł, by nalać składniki, po kolei do pokala, a następnie wymieszać ?
  • Zdrówko.
Beer Espresso Martini Rafalcook

RafalCook

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak powstała Twoja ulubiona potrawa❓ Czy wiesz, skąd pochodzi sushi, pierogi, czy spaghetti❓ Każda potrawa ma swoją historię, która sięga czasów sprzed wieków. Na moim kanale na YouTube i Blogu staram się odkrywać tajemnice ulubionych dań z różnych krajów.

Pierogi - jedno z najpopularniejszych dań kuchni polskiej - mają swoje korzenie w Azji Środkowej. Początkowo były to małe kawałki ciasta, wypełnione mięsem lub warzywami, gotowane w wodzie. Z czasem pierogi zyskały na popularności w Europie Wschodniej, a dziś są uwielbiane na całym świecie.

Sushi - popularne danie kuchni japońskiej, powstało w VII wieku, kiedy to ryby były przechowywane w beczkach z ryżem, aby zachować ich świeżość. Z czasem ryż stał się stałym składnikiem sushi, a danie zyskało na popularności nie tylko w Japonii, ale na całym świecie.

Spaghetti - danie kuchni włoskiej, ma swoje korzenie w Chinach. W wiekach przed naszą erą Chińczycy jedli makaron z mąki pszennej, który był wytwarzany w specjalnych formach. W XIII wieku Marco Polo sprowadził makaron do Włoch, gdzie stał się popularnym daniem.

I wiele, wiele innych, które znajdziesz na stronie

Tak wiele potraw ma swoją historię, a odkrywanie jej może być fascynującym doświadczeniem. Warto poznać tło kulinarnych tradycji, które ukształtowały nasze ulubione dania.

A Ty mój drogi czytelniku - podglądaczu jakie potrawy uwielbiasz ❓Czy znasz ich historię❓ Podziel się swoimi ulubionymi daniami i ich historią w komentarzach.

Zapraszam.

Możesz również polubić…

Skomentuj

[instagram-feed]