Możesz nie mieć nic… Ale jeśli masz pasje… to tak jak byś miał wszystko…

Deser/Dessert

Daiquiri

Daiquiri Rafalcook

Daiquiri, o którym usłyszałem w ostatnim odcinku serialu na Netflix -Ktoś z nas kłamie -.

Daiquiri

Gdzie jedna z bohaterek, drugoplanowych, opisuje pewne zdarzenie i mówi-nie pamiętam do końca, ponieważ wypiłam za dużo Daiquiri.

Daiquiri Rafalcook

Myślałem, że to tylko na potrzeby filmu, ktoś wymyślił nazwę, ale…bo zawsze jest jakieś, koktajl faktycznie powstał na początku XX wieku i był ulubionym koktajlem Panów Ernesta Hemingway i Prezydenta USA Johna F. Kennedy’ego no i moim teraz.

Rum Sok z limonki syrop cukrowy demerara

Nazwa Daiquiri to prawdopodobnie nazwa plaży lub kopalni w okolicy Santiago de Cuba, a jeden z inżynierów tejże kopalni, niejaki Pan Jennings Cox, uważany jest za twórcę tego koktajlu.

Koktajl zyskał bardzo na popularności, w czasie II wojny światowej, kiedy wcześniej nielubiany Rum, był łatwiej dostępny, dzięki handlowi z krajami Ameryki Łacińskiej, niż whiskey i wódka.

Koktajl z rumu limonki i cukru

Koktajl ma wiele mutacji, dodaj na przykład melona, arbuza, ananas za każdym razem możemy mieć inny smak.

Na zakończenie, zapraszam na koktajl z Netflix, tylko z trzech składników.

Daiquiri Netfix

Ps. Syrop cukrowy demerara z nutami melasy, toffi i kawy, doda każdemu koktajlów bogatszego i głębszego smaku, każdemu koktajlowi lub drinkowi.

A czy koktajl i drink, to, to samo… ❓

 • Rum biały 50 ml
 • Sok z limonki 25 ml
 • Lód
 • Syrop cukrowy demerara 30-50 ml według uznania

 • Cukier demerara 100 gram
 • Woda 100 ml
 • Po pierwsze przygotuj syrop cukrowy demerara, wsyp cukier do rondelka, wlej wodę i podgrzewaj, czasami mieszając, aż cukier się rozpuści, a płyn zredukuje o 1/3. Przestudź.
Daiquiri
 • Włóż lód do szklanki.
 • Resztę składników wlej do szejkera, pamiętaj by, sok z limonki wycisnąć ręcznie, aby olejki ze skórki, dostały się do koktajlu.
 • Energiczne, mocne, potrząsaj szejkerem, nastepnie, przez drobne sitko przelej do schłodzonego szkła, udekoruj skórką z limonki i oczywiście na zdrowie.
 • Zdrówko.
Koktajl z filmu

RafalCook

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak powstała Twoja ulubiona potrawa❓ Czy wiesz, skąd pochodzi sushi, pierogi, czy spaghetti❓ Każda potrawa ma swoją historię, która sięga czasów sprzed wieków. Na moim kanale na YouTube i Blogu staram się odkrywać tajemnice ulubionych dań z różnych krajów.

Pierogi - jedno z najpopularniejszych dań kuchni polskiej - mają swoje korzenie w Azji Środkowej. Początkowo były to małe kawałki ciasta, wypełnione mięsem lub warzywami, gotowane w wodzie. Z czasem pierogi zyskały na popularności w Europie Wschodniej, a dziś są uwielbiane na całym świecie.

Sushi - popularne danie kuchni japońskiej, powstało w VII wieku, kiedy to ryby były przechowywane w beczkach z ryżem, aby zachować ich świeżość. Z czasem ryż stał się stałym składnikiem sushi, a danie zyskało na popularności nie tylko w Japonii, ale na całym świecie.

Spaghetti - danie kuchni włoskiej, ma swoje korzenie w Chinach. W wiekach przed naszą erą Chińczycy jedli makaron z mąki pszennej, który był wytwarzany w specjalnych formach. W XIII wieku Marco Polo sprowadził makaron do Włoch, gdzie stał się popularnym daniem.

I wiele, wiele innych, które znajdziesz na stronie

Tak wiele potraw ma swoją historię, a odkrywanie jej może być fascynującym doświadczeniem. Warto poznać tło kulinarnych tradycji, które ukształtowały nasze ulubione dania.

A Ty mój drogi czytelniku - podglądaczu jakie potrawy uwielbiasz ❓Czy znasz ich historię❓ Podziel się swoimi ulubionymi daniami i ich historią w komentarzach.

Zapraszam.

Możesz również polubić…

Skomentuj

[instagram-feed]