Możesz nie mieć nic… Ale jeśli masz pasje… to tak jak byś miał wszystko…

Anglia / England Deser/Dessert

Gin Martini Espresso

Dick Bradsell Gin Espresso Martini

Gin Martini Espresso to kolejna wariacja na temat klasyku Martini Espresso, o którym pisałem w części pierwszej, a konkretnie tutaj.

Gin Martini Espresso

Sam koktajl nie ma może długiej historii, ponieważ powstał w 1983 roku.

Espresso Martini

Tak jak pisał w część pierwszej, twórcą jest Dick Bradsell, który zrobił go na prośbę wtedy jeszcze mało znanej, ale już pracującej jako modelka, Kate Moss.

Espresso Martini z Ginem

Poprosiła go o koktajl, który by ją obudził i ruszył do działania ? i tak Pan Dick wymieszał cukier, wódkę, likier kawowy i espresso.

Koktajl Rafalcook

Pierwsze nazwa tegoż koktajlu to-The Vodka Espresso-następna nazwa to-Pharmaceutical stimulant — z racji nazwy lokalu, w którym pracował-Pharmacy – w Notting Hill.

Gin likier kawowy i esspreso

W latach 90 ubiegłego wieku panowała moda na Martini i szklanki do Martini.

Dick Bradsell Espresso Martini

I tak ostateczna nazwa to Espresso Martini.

The Vodka Espresso

Na zakończenie, zapraszam na Gin Espresso Martini.

  • Gin 50 ml
  • Espresso
  • Likier kawowy 30 ml
  • Syrop cukrowy demerara 20 ml – przepis znajdziesz tutaj
  • Białko z jajka 1 sztuka
  • Ziarna kawy
Pharmaceutical stimulant
  • Po pierwsze wsyp lód do szklanki i pozostaw go tam, mój drogi czytelniku, do momentu wlania Gin Espresso Martini.
  • Po drugie resztę składników wlej do szejkera i bardzo energicznie potrząsaj nim.
  • Na koniec wlej zawartość szejkera do szklanki, połóż trzy ziarna kawy i zdrówko.
Dick Bradsell Gin Espresso Martini

RafalCook

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak powstała Twoja ulubiona potrawa❓ Czy wiesz, skąd pochodzi sushi, pierogi, czy spaghetti❓ Każda potrawa ma swoją historię, która sięga czasów sprzed wieków. Na moim kanale na YouTube i Blogu staram się odkrywać tajemnice ulubionych dań z różnych krajów.

Pierogi - jedno z najpopularniejszych dań kuchni polskiej - mają swoje korzenie w Azji Środkowej. Początkowo były to małe kawałki ciasta, wypełnione mięsem lub warzywami, gotowane w wodzie. Z czasem pierogi zyskały na popularności w Europie Wschodniej, a dziś są uwielbiane na całym świecie.

Sushi - popularne danie kuchni japońskiej, powstało w VII wieku, kiedy to ryby były przechowywane w beczkach z ryżem, aby zachować ich świeżość. Z czasem ryż stał się stałym składnikiem sushi, a danie zyskało na popularności nie tylko w Japonii, ale na całym świecie.

Spaghetti - danie kuchni włoskiej, ma swoje korzenie w Chinach. W wiekach przed naszą erą Chińczycy jedli makaron z mąki pszennej, który był wytwarzany w specjalnych formach. W XIII wieku Marco Polo sprowadził makaron do Włoch, gdzie stał się popularnym daniem.

I wiele, wiele innych, które znajdziesz na stronie

Tak wiele potraw ma swoją historię, a odkrywanie jej może być fascynującym doświadczeniem. Warto poznać tło kulinarnych tradycji, które ukształtowały nasze ulubione dania.

A Ty mój drogi czytelniku - podglądaczu jakie potrawy uwielbiasz ❓Czy znasz ich historię❓ Podziel się swoimi ulubionymi daniami i ich historią w komentarzach.

Zapraszam.

Możesz również polubić…

Skomentuj

[instagram-feed]