Możesz nie mieć nic… Ale jeśli masz pasje… to tak jak byś miał wszystko…

Deser/Dessert Szwecja / Sweden

Espresso Tonic

Espresso Tonic

Espresso Tonic powstał przez przypadek…

Espresso Tonic Z cytryną

I to w sumie tyle.

No ok… Kawa

Tonik z espresso powstał w 2007 roku w portowym mieście w Szwecji – Helsingborgu.

Espresso Tonic

Koppi Roasters to kawiarnia, która powstała właśnie w tym mieście, w tym właśnie roku.

Espresso Tonic

Espresso Tonic Z miętą

Anna Lunell współzałożycielka tegoż miejsca opowiedziała o powstanie Kaffe&Tonic, kilka miesięcy wcześniej, przed otwarciem Koppi Roasters, pracowała w Oslo, pewnego dnia, jeden z jej kolegów, po imprezie dla pracowników, nie zauważył toniku w szklance i zrobił do niej espresso.

Tonic z espresso

Przypadek oczywiście tak się spodobał i posmakował, że po otwarciu Koppi Roasters i dopracowaniu receptury powstał Kaffe&Tonic.

Espresso Tonic

CoffeeTime

Który przez 10 lat do zamknięcia w grudniu 2017 roku, był oczywiście hitem w kawiarni.

I na tym nie poprzestał, napój zyskał na popularności w Skandynawii, Europie, także w USA i oczywiście innych częściach świata.

Kawa na kwaśno

Na zakończenie, zapraszam na Espresso Tonic, który powstał przez przypadek i o którym ja też dowiedziałem się przez przypadek.  • Espresso
  • Tonic
  • Lód
  • Mięta
  • Cytryna
  • Szklanka
CoffeeTime z Rafalcook
  • Po pierwsze wsyp dużo lodu do szklanki i wlej Tonic, pozwól, by dobrze się ochłodził.
  • Po drugie wlej esspreso i już.
  • Oczywiście możesz dodać cytrynę i miętę.
  • Proste prawda…
Kawa na zimno

RafalCook

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak powstała Twoja ulubiona potrawa❓ Czy wiesz, skąd pochodzi sushi, pierogi, czy spaghetti❓ Każda potrawa ma swoją historię, która sięga czasów sprzed wieków. Na moim kanale na YouTube i Blogu staram się odkrywać tajemnice ulubionych dań z różnych krajów.

Pierogi - jedno z najpopularniejszych dań kuchni polskiej - mają swoje korzenie w Azji Środkowej. Początkowo były to małe kawałki ciasta, wypełnione mięsem lub warzywami, gotowane w wodzie. Z czasem pierogi zyskały na popularności w Europie Wschodniej, a dziś są uwielbiane na całym świecie.

Sushi - popularne danie kuchni japońskiej, powstało w VII wieku, kiedy to ryby były przechowywane w beczkach z ryżem, aby zachować ich świeżość. Z czasem ryż stał się stałym składnikiem sushi, a danie zyskało na popularności nie tylko w Japonii, ale na całym świecie.

Spaghetti - danie kuchni włoskiej, ma swoje korzenie w Chinach. W wiekach przed naszą erą Chińczycy jedli makaron z mąki pszennej, który był wytwarzany w specjalnych formach. W XIII wieku Marco Polo sprowadził makaron do Włoch, gdzie stał się popularnym daniem.

I wiele, wiele innych, które znajdziesz na stronie

Tak wiele potraw ma swoją historię, a odkrywanie jej może być fascynującym doświadczeniem. Warto poznać tło kulinarnych tradycji, które ukształtowały nasze ulubione dania.

A Ty mój drogi czytelniku - podglądaczu jakie potrawy uwielbiasz ❓Czy znasz ich historię❓ Podziel się swoimi ulubionymi daniami i ich historią w komentarzach.

Zapraszam.

Możesz również polubić…

Skomentuj

[instagram-feed]