Możesz nie mieć nic… Ale jeśli masz pasje… to tak jak byś miał wszystko…

5 składników / 5 ingredients Bez mięsa / Without meat

Relish

Relish Pear

Relish, który odkryłem dzięki mojej wyprawie do Krakowa i poznaniu w końcu osobiście Chefa Stanisława, człowieka z wielką pasją, wiedzą i po prostu, przesympatycznego Szefa Kuchni ?

Relish, który miałem okazję spróbować u Chefa ?

A wracają do samego bohatera dzisiejszej wyprawy, podróży kulinarnej to ciężko powiedzieć, tak dokładnie skąd pochodzi Relish, ponieważ można go znaleźć na całym świecie.

Gruszka Cebula Musztarda pełnoziarnista

Relish to przystawka składająca się z warzyw, owoców, ziół, octu, cukru, musztardy, oczywiście o różnych smakach, kwaśnych, słodko – kwaśnych, pikantnych, pikantno – kwaśnych, itp…

Relish Pear

Tę mieszankę podaje się najczęściej, by uwydatnić, podnieść walory smakowe i kolorystyczne dań, które same w sobie mogą być, powiedzmy…mdłe.

Relish

Tego typu przystawki, jak pisałem wcześniej, można znaleźć na całym świecie.

I tak dla przykładu –

Indonezyjski i malezyjski – sambal.

Sambal

Indyjski – chutney, achar, raita.

Chutney

Koreańskie – kimchi.

Kimchi

Włoskie, szczególnie w Lombardii – mostarda di frutta.

Pensylwania Dutch – Pensylwania German – Kuchnia Stanów Zjednoczonych (o tym niebawem) – siedem słodyczy i siedem kwaśnych – piccalilli i chow-chow.

Gruszka Cebula Musztarda pełnoziarnista

Jak widzisz mój drogi czytelniku, trzy składniki, które przekazał mi Chef Stanisław, sprawiły, że zakochałem się w tym dodatku, który wykorzystałem do…

Relish

A to, może niedługo…

Na zakończenie, zapraszam na niezwykły dodatek, przystawkę, po prostu Relish.

Relish Pear

Ps. Relish, miałem okazję już zaprezentować, moim przyjaciołom z Krakowa, u których spędziłem kilka fantastycznych dni i tak jak ja, byli nim oczywiście zachwyceni.

Pozdrwiam oczywiście Jolę, Konrada i Tomasza ?.

Składniki

  • Gruszka
  • Czerwona cebula
  • Musztarda pełnoziarnista
Relish

Przygotowanie

  • Oczywiście przygotowanie jest niezwykle proste i szybkie.
    • Po pierwsze posiekaj w drobną kosteczkę gruszkę.
    • Po drugie posiekaj w drobną kosteczkę cebulę, oczywiście obraną.
    • Na koniec wymieszaj kosteczki gruszki i cebuli z musztardą.
    • Uwagi od Chefa Stanisława, jeśli gruszka jest zbyt twarda, można ją lekko z karmelizować z odrobiną miodu na patelni.

RafalCook

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak powstała Twoja ulubiona potrawa❓ Czy wiesz, skąd pochodzi sushi, pierogi, czy spaghetti❓ Każda potrawa ma swoją historię, która sięga czasów sprzed wieków. Na moim kanale na YouTube i Blogu staram się odkrywać tajemnice ulubionych dań z różnych krajów.

Pierogi - jedno z najpopularniejszych dań kuchni polskiej - mają swoje korzenie w Azji Środkowej. Początkowo były to małe kawałki ciasta, wypełnione mięsem lub warzywami, gotowane w wodzie. Z czasem pierogi zyskały na popularności w Europie Wschodniej, a dziś są uwielbiane na całym świecie.

Sushi - popularne danie kuchni japońskiej, powstało w VII wieku, kiedy to ryby były przechowywane w beczkach z ryżem, aby zachować ich świeżość. Z czasem ryż stał się stałym składnikiem sushi, a danie zyskało na popularności nie tylko w Japonii, ale na całym świecie.

Spaghetti - danie kuchni włoskiej, ma swoje korzenie w Chinach. W wiekach przed naszą erą Chińczycy jedli makaron z mąki pszennej, który był wytwarzany w specjalnych formach. W XIII wieku Marco Polo sprowadził makaron do Włoch, gdzie stał się popularnym daniem.

I wiele, wiele innych, które znajdziesz na stronie

Tak wiele potraw ma swoją historię, a odkrywanie jej może być fascynującym doświadczeniem. Warto poznać tło kulinarnych tradycji, które ukształtowały nasze ulubione dania.

A Ty mój drogi czytelniku - podglądaczu jakie potrawy uwielbiasz ❓Czy znasz ich historię❓ Podziel się swoimi ulubionymi daniami i ich historią w komentarzach.

Zapraszam.

Możesz również polubić…

Skomentuj

[instagram-feed]