Możesz nie mieć nic… Ale jeśli masz pasje… to tak jak byś miał wszystko…

cRc / ceramicsRafalcook Low carb - high protein - fit Śniadanie/Breakfast USA / USA

Reuben Proteinowy – część 3

Reuben Proteinowy

Reuben Proteinowy to oczywiście moja wariacja na temat najlepszej kanapki na świecie.

russian dressing

Czyli Reuben Sandwich lub Ruben Sandwich, bo różnie się mówi, czy też pisze.

Poniżej mój drogi czytelniku znajdiesz kilka faktów, legend, historii, które udało mi się znaleźć i zebrać na temat tej pysznej kanapki.

Reuben Proteinowy

1914 rok – Patricia B. Taylor, córka Arnolda Reubena (1883-1970), który był założycielem Reubens Restaurant and Delicatessen, opowiedziała niejakiemu Cragowi Claiborne z New York Times, historię jak jej ociec zrobił oczywiście pierwszą kanapkę w roku 1914.

Craig opisał to w swojej książce – Craig Claibornes – The New York Times Food Encyklopedia, poniżej fragment –

Był rok 1914. Pewnego późnego wieczoru odtwórczyni roli w filmie Charliego Chaplina weszła do restauracji i powiedziała: – Reuben, zrób mi kanapkę, zrób z tego kombinację, jestem tak głodna, że ​​mogłabym zjeść cegłę. Wziął bochenek chleba żytniego, ukroił dwie kromki i na jedną położył pokrojoną w plasterki szynkę Virginia, pieczonego indyka i importowany ser szwajcarski, doprawiwszy surówką coleslaw i mnóstwem specjalnego rosyjskiego sosu Reubena oraz drugą kromką chleba. Podał ją kobiecie, która powiedziała: – Rany, Reuben, to najlepsza kanapka, jaką kiedykolwiek jadłam, powinieneś to nazwać Annette Seelos Special. Na co on odpowiedział: – Jak cholera, zrobię to, nazwijmy to specjalnością Reubena.

Reuben Proteinowy
Dresing rosyjski

1938 rok – sam Arnold Reuben opowiedział tę historię 18 grudnia tegoż roku – American Life Histories: Manuscripts from the Federal Writers’ Project 1936-1940, poniżej oczywiście fragment wywiadu –

Opowiem ci, jak wpadłem na pomysł kanapki. Prowadziłem delikatesy na Broadwayu i pewnego dnia wchodzi dama, jedna z dam teatralnych, i jak sądzę, jest na dole i wychodzi, i prosi mnie o coś do jedzenia. Nazywała się Anna Selos. Cóż, czuję się całkiem dobrze, więc pomyślałem, że będę się wygłupiał dla damy. Tak to wszystko powstało. Błagam dla damy. Cóż, co mam zrobić? Biorę święty chleb, który kiedyś trzymałem, chwytam nóż i, wiesz, jak błazen, przecinam go na wylot. Potem biorę trochę rostbefu, nie pamiętam dokładnie co. Ale i tak myślę, że założę wszystko. Więc biorę trochę mięsa i sera i kładę to, dodaję trochę przypraw i innych rzeczy i robię jej kanapkę; był wysoki na stopę. Cóż, dama po prostu to zjada, to wszystko. Musiała być bardzo głodna. A kiedy przechodzi, mówi: – Mr. Reuben, to najlepsza kanapka, jaką w życiu jadłem. Cóż, pomysł przychodzi mi do głowy w mgnieniu oka. Nazwę to kanapką Anny Selos, na cześć damy. Potem, pewnej nocy, przyprowadza kilku przyjaciół, wiesz, ludzi ze sceny i człowieka z gazety, a ten facet idzie zaraz za ladę i robi sobie kanapkę, a potem mówi mi, dlaczego nie nazywam kanapki po celebrytach? Jak to, co stało się z Anną Selos. Dlaczego nie nazywam tego kanapką Anny Selos? Cóż, chłopcy, w mgnieniu oka rozumiem o co chodzi. Annę Selos! Nazwę to Reuben Special.

Reuben Proteinowy

1925 rok – niejaki Reuben Kulakofsky (1873-1960), współzałożyciel i współwłaściciel Central Market w Omaha w latach 1900-1943 i hurtownik spożywczy w Omaha w Nebrasce, był namiętnym graczem w Pokera.

On i jego kompani od kart, oczywiście lubili też dobrze zjeść i robili sobie przeróżne kanapki.

Jedna z nich była tak pyszna, że Pan Charles Schimmel, właściciel Blackstone Hotel w Omaha, umieścił kanapkę Reuben w hotelowym menu.

Reuben Proteinowy

1950 rok – wychodzi książka – Bull Cook and Authentic Historical Recipes and Practices.

Autorstwa George Leonard Herter, który w tomie II, opisuje kto naprawdę wynalazł – kanapkę Reuben.

Sam Herter był znany, że jego książki, to mieszanka legend i historii.

Poniżej oczywiście fragment –

Reuben Sandwich jest bez wątpienia jednym z największych wkładów Nowego Jorku w świat jedzenia i można go znaleźć w restauracjach we wszystkich głównych miastach Ameryki Północnej. Kanapkę wymyślił William Hamerly, nowojorski księgowy i kawaler kucharz. Nazwał ją na cześć Arnolda Reubena, założyciela Reuben’s New York Restaurant. Arnold Reuben wykonał wiele pracy dla nowojorskich organizacji charytatywnych. W rzeczywistości otrzymał kilka nagród za swoją działalność charytatywną. Hamberly nazwał kanapkę na cześć Reubena nie dlatego, że założył słynną restaurację Reuben, ale dlatego, że podziwiał jego działalność charytatywną. Jak każdy naprawdę znakomity przepis kulinarny, Reuben Sandwich rozprzestrzenił się w całej Ameryce Północnej, a nawet w Europie w bardzo krótkim czasie.

Protein Reuben

1956 rok – National Restaurant Association, organizuje konkurs na Kanapki.Chef kuchni Fern Snider z restauracji Rose Bowl w Omaha, kanapką Reuben, wygrywa konkurs i od tego czasu, kanapka zyskuje międzynarodową sławę.Czasopismo – American Restaurant Magazine – we wrześniu 1956 roku w artykule – National Sandwich Winners – pisze tak, a fragment oczywiście poniżej –

THE RUEBEN, obfita kanapka, składająca się z peklowanej wołowiny, kiszonej kapusty i szwajcarskiego sera z rosyjskim sosem i chlebie żytnim, jest najlepszą kanapką w hotelach i restauracjach w opinii sędziów Krajowego Konkursu Pomysłów na Kanapki, w którym ponad 600 różnych kanapek przybyło ze wszystkich części kraju i Hawajów. Rueben został przesłany przez Fern Snider, szefa kuchni w restauracji Rose Bowl w Omaha w Nebrasce.

Reuben Proteinowy

Na zakończenie, zapraszam Cię mój drogi czytelniku na przepyszną, białkową, wariację na temat, oczywiście najlepszej kanapki na świecie.

Protein Reuben

Ps. Cytaty tłumaczone oczywiście w Google Translator ☺️

Ruben
Ruben Low Carb

Składniki

 • Spód Proteinowy vel. Bułka Proteinowa, przepis znajdziesz tutaj, mój drogi czytelniku.
Bułka serowa
Bułka Proteinowa vel. Spód Proteinowy
 • Jabłkowa kapusta kiszona, na którą przepis, oczywiście mój drogi czytelniku, znajdziesz tutaj.
Ziemniaki kiełbasa kapusta
Jabłkowa kapusta kiszona
 • Pastrami dużo
 • Żółty ser Szwajcarskim – do wyboru.
  • Ementaler
  • Gruyère
  • Raclette
 • Sos Rosyjski – ilośći dobierz według uznania.
  • Majonez
  • Chrzan
  • Ketchup
  • Sos Worcestershire
  • Sok z cytryny
  • Papryka Słodka
Reuben Proteinowy

Przygotowanie

 • Jeśli wszystkie pod składniki ☺️ mamy gotowe, składamy w całość nasz Reuben Proteinowy.
 • Po pierwsze, kiedy bułki / spody są w piekarniku i są już lekko podpieczone, ostrożnie wyciągnij blaszkę i nałóż kapustę, ser, pastrami i włóż ponownie blaszkę do piekarnika na jakieś 10-15 minut, aż całość się zagrzeje, a ser rozpuści.
 • Po drugie gotowy Reuben Proteinowy, polej obficie sosem i oczywiście zajadaj.
 • Po trzecie z szynką prosciutto, też świetnie smakują ☺️
 • Proste prawda…
Część 1 – Proteinowy Fudge
Proteinowe Fudge
Część 2 – Cebularz Proteinowy
Cebularz Proteinowy

RafalCook

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak powstała Twoja ulubiona potrawa❓ Czy wiesz, skąd pochodzi sushi, pierogi, czy spaghetti❓ Każda potrawa ma swoją historię, która sięga czasów sprzed wieków. Na moim kanale na YouTube i Blogu staram się odkrywać tajemnice ulubionych dań z różnych krajów.

Pierogi - jedno z najpopularniejszych dań kuchni polskiej - mają swoje korzenie w Azji Środkowej. Początkowo były to małe kawałki ciasta, wypełnione mięsem lub warzywami, gotowane w wodzie. Z czasem pierogi zyskały na popularności w Europie Wschodniej, a dziś są uwielbiane na całym świecie.

Sushi - popularne danie kuchni japońskiej, powstało w VII wieku, kiedy to ryby były przechowywane w beczkach z ryżem, aby zachować ich świeżość. Z czasem ryż stał się stałym składnikiem sushi, a danie zyskało na popularności nie tylko w Japonii, ale na całym świecie.

Spaghetti - danie kuchni włoskiej, ma swoje korzenie w Chinach. W wiekach przed naszą erą Chińczycy jedli makaron z mąki pszennej, który był wytwarzany w specjalnych formach. W XIII wieku Marco Polo sprowadził makaron do Włoch, gdzie stał się popularnym daniem.

I wiele, wiele innych, które znajdziesz na stronie

Tak wiele potraw ma swoją historię, a odkrywanie jej może być fascynującym doświadczeniem. Warto poznać tło kulinarnych tradycji, które ukształtowały nasze ulubione dania.

A Ty mój drogi czytelniku - podglądaczu jakie potrawy uwielbiasz ❓Czy znasz ich historię❓ Podziel się swoimi ulubionymi daniami i ich historią w komentarzach.

Zapraszam.

Możesz również polubić…

Skomentuj

[instagram-feed]