Wiedźmin / Witcher

Wiedźmin

Wiedźmin

Wiedźmin

Geralt z Rivii czyli wiedźmin

“Wiedźmin” to cykl książek polskiego pisarza P. Andrzeja Sapkowskiego. To on właśnie stworzył postać Geralta z Rivii i opisał jego przygody. Geralta z Rivii zna cały świat, za sprawą książek, filmów, seriali, komiksów i oczywiście gier.

Pewnie zastanawiasz się, zresztą tak jak ja, co wspólnego ma Wiedźmin z jedzeniem ❓ 

Dwa tygodnie temu nie wiedziałem nic o Kuchni Wiedźmina czy eliksirach.

Oglądając serial nie zwracałem uwagi na jedzenie czy picie głównego bohatera. 

Kuchnia Wiedzmina

Za to mój 16-letni syn Alex jest wielkim fanem Geralta i to dzięki niemu odkryłem kulinarny świat z książek, serialu czy gry. 

Jest wiele stron fanowskich w internecie, które zajmują się szukaniem i robieniem fikcyjnego jedzenia czy też picia w prawdziwym życiu. 

Kilka z nich, takich jak Witcher Kitchen, były naszą inspiracją, zarówno z przepisami jak i zdjęciami. Natomiast Experience-bar to strona, która tworzy eliksiry, występujące w grach. 

Mój syn Alex jest pomysłodawcą tej podróży kulinarnej w świat Geralta z Rivii, ale bardzo chciałbym podziękować Eli, Marzenie, Eve oraz Jason’owi za pomoc w zebraniu rekwizytów do zdjęć. 

Od jutra zapraszam w podróż do niezwykłego świata magii, czarów, elfów, smoków, eliksirów, wiedźm i oczywiście Kuchni Wiedźmina.

Wiedźmin

Jeśli spodobał Ci się mój, a właściwie pomysł mojego syna. Proszę, daj mi znać w komentarzu o tym, będzie nam bardzo mił.

Moją pasją jest kuchnia świata, domowa, tradycyjna a teraz także wirtualna, historia jej powstania, więc jeśli jesteś ciekawa lub ciekaw, to odpowiednie miejsce dla Ciebie.

Założyłem grupę kulinarną na Facebook

“Facet w kuchni – gotowanie pod wpływem”.

Gdzie znajdziesz codziennie, mnóstw wspaniałych dań, od amatorów, uczestników MasterChefa i zawodowych kucharzy. A wszystko to we wspaniałej atmosferze, konkursach i alkoholu.

Możesz również polubić…

Skomentuj

%d bloggers like this: