Możesz nie mieć nic… Ale jeśli masz pasje… to tak jak byś miał wszystko…

Wiedźmin / Witcher

Wiedźmin

Wiedźmin

Wiedźmin

Geralt z Rivii czyli wiedźmin

„Wiedźmin” to cykl książek polskiego pisarza P. Andrzeja Sapkowskiego. To on właśnie stworzył postać Geralta z Rivii i opisał jego przygody. Geralta z Rivii zna cały świat, za sprawą książek, filmów, seriali, komiksów i oczywiście gier.

Pewnie zastanawiasz się, zresztą tak jak ja, co wspólnego ma Wiedźmin z jedzeniem ❓ 

Dwa tygodnie temu nie wiedziałem nic o Kuchni Wiedźmina czy eliksirach.

Oglądając serial nie zwracałem uwagi na jedzenie czy picie głównego bohatera. 

Kuchnia Wiedzmina

Za to mój 16-letni syn Alex jest wielkim fanem Geralta i to dzięki niemu odkryłem kulinarny świat z książek, serialu czy gry. 

Jest wiele stron fanowskich w internecie, które zajmują się szukaniem i robieniem fikcyjnego jedzenia czy też picia w prawdziwym życiu. 

Kilka z nich, takich jak Witcher Kitchen, były naszą inspiracją, zarówno z przepisami jak i zdjęciami. Natomiast Experience-bar to strona, która tworzy eliksiry, występujące w grach. 

Mój syn Alex jest pomysłodawcą tej podróży kulinarnej w świat Geralta z Rivii, ale bardzo chciałbym podziękować Eli, Marzenie, Eve oraz Jason’owi za pomoc w zebraniu rekwizytów do zdjęć. 

Od jutra zapraszam w podróż do niezwykłego świata magii, czarów, elfów, smoków, eliksirów, wiedźm i oczywiście Kuchni Wiedźmina.

Wiedźmin

Jeśli spodobał Ci się mój, a właściwie pomysł mojego syna. Proszę, daj mi znać w komentarzu o tym, będzie nam bardzo mił.

Moją pasją jest kuchnia świata, domowa, tradycyjna a teraz także wirtualna, historia jej powstania, więc jeśli jesteś ciekawa lub ciekaw, to odpowiednie miejsce dla Ciebie.

Założyłem grupę kulinarną na Facebook

„Facet w kuchni – gotowanie pod wpływem”.

Gdzie znajdziesz codziennie, mnóstw wspaniałych dań, od amatorów, uczestników MasterChefa i zawodowych kucharzy. A wszystko to we wspaniałej atmosferze, konkursach i alkoholu.

RafalCook

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak powstała Twoja ulubiona potrawa❓ Czy wiesz, skąd pochodzi sushi, pierogi, czy spaghetti❓ Każda potrawa ma swoją historię, która sięga czasów sprzed wieków. Na moim kanale na YouTube i Blogu staram się odkrywać tajemnice ulubionych dań z różnych krajów.

Pierogi - jedno z najpopularniejszych dań kuchni polskiej - mają swoje korzenie w Azji Środkowej. Początkowo były to małe kawałki ciasta, wypełnione mięsem lub warzywami, gotowane w wodzie. Z czasem pierogi zyskały na popularności w Europie Wschodniej, a dziś są uwielbiane na całym świecie.

Sushi - popularne danie kuchni japońskiej, powstało w VII wieku, kiedy to ryby były przechowywane w beczkach z ryżem, aby zachować ich świeżość. Z czasem ryż stał się stałym składnikiem sushi, a danie zyskało na popularności nie tylko w Japonii, ale na całym świecie.

Spaghetti - danie kuchni włoskiej, ma swoje korzenie w Chinach. W wiekach przed naszą erą Chińczycy jedli makaron z mąki pszennej, który był wytwarzany w specjalnych formach. W XIII wieku Marco Polo sprowadził makaron do Włoch, gdzie stał się popularnym daniem.

I wiele, wiele innych, które znajdziesz na stronie

Tak wiele potraw ma swoją historię, a odkrywanie jej może być fascynującym doświadczeniem. Warto poznać tło kulinarnych tradycji, które ukształtowały nasze ulubione dania.

A Ty mój drogi czytelniku - podglądaczu jakie potrawy uwielbiasz ❓Czy znasz ich historię❓ Podziel się swoimi ulubionymi daniami i ich historią w komentarzach.

Zapraszam.

Możesz również polubić…

Skomentuj

[instagram-feed]