Możesz nie mieć nic… Ale jeśli masz pasje… to tak jak byś miał wszystko…

Kawa / Coffee

Mrożona Kawa

Kawa Mrożona

Mrożona Kawa, krótka historia.

Mrożona kawa: Od egzotycznych plaż po zatłoczone miejskie kawiarnie.

Kawa jest ulubionym napojem wielu ludzi na całym świecie, włączając mnie.

Kawa Mrożona

Ale co się stanie, gdy dodamy do niej dawkę ochłodzenia i orzeźwienia?

Mrożona kawa to odpowiedź na gorące dni i chwile, kiedy pragniemy czegoś bardziej orzeźwiającego niż tradycyjna gorąca kawa.

Dzisiaj zabierzemy cię w podróż przez historię, pochodzenie i różne rodzaje mrożonych kaw, które można znaleźć na całym świecie.

Historia mrożonej kawy:

Pomysł na mrożoną kawę narodził się w latach 20. XX wieku w Stanach Zjednoczonych, kiedy to kawiarnie zaczęły eksperymentować z przekształceniem tradycyjnej kawy w chłodny napój.

Jednym z pierwszych znanych przykładów był — Frappé, który pojawił się w Salonikach, Grecji. W 1957 roku pracownik Nestlé, mając ograniczony dostęp do ciepłej wody, użył kawy rozpuszczalnej, dodał trochę zimnej wody i mieszając, stworzył fantastyczną piankę Frappé.

Kawa Mrożona

Jednak to Starbucks, popularna sieć kawiarni, przyczyniła się do globalnej popularności mrożonych kaw, wprowadzając swój ikoniczny — Frappuccino — w latach 90.

Pochodzenie i popularność mrożonych kaw:

Mrożone kawy zdobyły ogromną popularność na całym świecie.

Można je znaleźć zarówno na ekskluzywnych plażach Kostaryki, gdzie podaje się mrożoną kawę z dodatkiem alkoholu, jak i w zatłoczonych kawiarniach Nowego Jorku.

Wiele krajów ma swoje własne unikalne wersje mrożonych kaw, poczynając od brazylijskiego — cafe gelado — a kończąc na japońskim — kori kohi.

Rodzaje mrożonych kaw:

1. Frappé:

To popularna mrożona kawa z Grecji, zazwyczaj przygotowywana z kawy rozpuszczalnej, cukru, wody i lodu. Jest słodka i oszałamiająco orzeźwiająca.

2. Frappuccino:

To znane i uwielbiane danie od Starbucks, dostępne w różnych smakach, od waniliowego po czekoladowy.

3. Mocha Freeze:

To połączenie espresso, mleka, czekolady i lodu, tworzące pyszny napój dla miłośników kawy i czekolady.

4. Café con Hielo:

W Hiszpanii preferuje się prostą wersję mrożonej kawy, która obejmuje espresso podane z kostkami lodu.

5. Kori Kohi:

W Japonii przygotowuje się kawę — kori kohi- przez zamrożenie kawy espresso w kostkach i podawanie jej z mlekiem.

6. Es Alpukat:

W Indonezji popularny jest — es alpukat,- mrożona kawa z dodatkiem awokado.

7. Café Helado:

W Meksyku serwuje się – café helado,- mrożoną kawę z dodatkiem cynamonu i mleka skondensowanego.

Kawa Mrożona

Mrożone kawy stały się integralną częścią kultury kawowej na całym świecie.

Bez względu na to, czy jesteś na gorącej plaży, czy w zatłoczonym mieście, zawsze jest czas na mrożoną kawę, która daje uczucie orzeźwienia i przyjemności.

Odkrywanie różnych rodzajów mrożonych kaw w różnych regionach świata może być smakowitym przygodą dla miłośników kawy.

Kawa Mrożona

Zapraszam jutro na kolejnej części, gdzie przyjrzymy się różnicom między Frozen Frappé a Frozen Espresso.

RafalCook

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak powstała Twoja ulubiona potrawa❓ Czy wiesz, skąd pochodzi sushi, pierogi, czy spaghetti❓ Każda potrawa ma swoją historię, która sięga czasów sprzed wieków. Na moim kanale na YouTube i Blogu staram się odkrywać tajemnice ulubionych dań z różnych krajów.

Pierogi - jedno z najpopularniejszych dań kuchni polskiej - mają swoje korzenie w Azji Środkowej. Początkowo były to małe kawałki ciasta, wypełnione mięsem lub warzywami, gotowane w wodzie. Z czasem pierogi zyskały na popularności w Europie Wschodniej, a dziś są uwielbiane na całym świecie.

Sushi - popularne danie kuchni japońskiej, powstało w VII wieku, kiedy to ryby były przechowywane w beczkach z ryżem, aby zachować ich świeżość. Z czasem ryż stał się stałym składnikiem sushi, a danie zyskało na popularności nie tylko w Japonii, ale na całym świecie.

Spaghetti - danie kuchni włoskiej, ma swoje korzenie w Chinach. W wiekach przed naszą erą Chińczycy jedli makaron z mąki pszennej, który był wytwarzany w specjalnych formach. W XIII wieku Marco Polo sprowadził makaron do Włoch, gdzie stał się popularnym daniem.

I wiele, wiele innych, które znajdziesz na stronie

Tak wiele potraw ma swoją historię, a odkrywanie jej może być fascynującym doświadczeniem. Warto poznać tło kulinarnych tradycji, które ukształtowały nasze ulubione dania.

A Ty mój drogi czytelniku - podglądaczu jakie potrawy uwielbiasz ❓Czy znasz ich historię❓ Podziel się swoimi ulubionymi daniami i ich historią w komentarzach.

Zapraszam.

Możesz również polubić…

Skomentuj

[instagram-feed]
%d bloggers like this: