Możesz nie mieć nic… Ale jeśli masz pasje… to tak jak byś miał wszystko…

Deser/Dessert

Borówki dla mrówki ?

Składniki

  • Kasza jaglana około 250 g
  • Mleko migdałowe 1 litr
  • Masło 20 g
  • Borówki 300 g
  • Coś do posłodzenia

Przygotowanie

Czas przygotowania około 15-20 minut.

Wartość odżywcze całości

  • Włączyć film np. „Piękna i Bestia” i nie myśleć o kaloriach.

??

Blueberries for ants

Millet about 250 g
Almond milk 1 liter
Butter 20 g
Blueberries 300 g
Something to post

We prepare the same groats according to this recipe https://rafalcook.com/2018/03/29/jaglana-pana-cotton-z-mango-i-lekka-nuta-kolosa/?preview=true
Blueberries blend with something sweet
We pour some of the groats in a different container, pour the blueberries into the rest and mix
We pour it to pieces and ready
Bon Appetit

RafalCook

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak powstała Twoja ulubiona potrawa❓ Czy wiesz, skąd pochodzi sushi, pierogi, czy spaghetti❓ Każda potrawa ma swoją historię, która sięga czasów sprzed wieków. Na moim kanale na YouTube i Blogu staram się odkrywać tajemnice ulubionych dań z różnych krajów.

Pierogi - jedno z najpopularniejszych dań kuchni polskiej - mają swoje korzenie w Azji Środkowej. Początkowo były to małe kawałki ciasta, wypełnione mięsem lub warzywami, gotowane w wodzie. Z czasem pierogi zyskały na popularności w Europie Wschodniej, a dziś są uwielbiane na całym świecie.

Sushi - popularne danie kuchni japońskiej, powstało w VII wieku, kiedy to ryby były przechowywane w beczkach z ryżem, aby zachować ich świeżość. Z czasem ryż stał się stałym składnikiem sushi, a danie zyskało na popularności nie tylko w Japonii, ale na całym świecie.

Spaghetti - danie kuchni włoskiej, ma swoje korzenie w Chinach. W wiekach przed naszą erą Chińczycy jedli makaron z mąki pszennej, który był wytwarzany w specjalnych formach. W XIII wieku Marco Polo sprowadził makaron do Włoch, gdzie stał się popularnym daniem.

I wiele, wiele innych, które znajdziesz na stronie

Tak wiele potraw ma swoją historię, a odkrywanie jej może być fascynującym doświadczeniem. Warto poznać tło kulinarnych tradycji, które ukształtowały nasze ulubione dania.

A Ty mój drogi czytelniku - podglądaczu jakie potrawy uwielbiasz ❓Czy znasz ich historię❓ Podziel się swoimi ulubionymi daniami i ich historią w komentarzach.

Zapraszam.

Możesz również polubić…

3 komentarze

  1. Mmm ? looks good ?

Skomentuj

[instagram-feed]