5 składników / 5 ingredients Bez mięsa / Without meat Deser/Dessert Dominikana / Dominican Republic Uncategorized

Helado De Potectio ?? u R.

? – 3.

⏰ – 30 minut.

? – ❌

Składniki

  • 2 mango
  • 250 truskawek
  • 2 łyżki ekstraktu waniliowego

Zapraszam

Szybki deser z Dominikany ?? proszę bardzo, pewnie nie jedna mama robiła nam podobny, zdrowy, zimny bez dodatku cukru, chyba dużej tu zostanę, kulinarnie.

Przygotowanie

  • Mango, obierz dodaj ekstrakt waniliowy i zmiksuj w miserze na gładką masę, przełóż do miski.
  • Truskawki, również zmiksuj na gładką masę i przełóż do innej miski.
  • Nakładaj do szklanek po dwie łyżki mango na przemian z dwiema łyżkami truskawek.
  • Włóż na chwilę do zamrażalnika i gotowe.
  • Szybko, zdrowo, smacznie.
  • ¡Buen provecho życzę Ja.

RafalCook

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak powstała Twoja ulubiona potrawa❓ Czy wiesz, skąd pochodzi sushi, pierogi, czy spaghetti❓ Każda potrawa ma swoją historię, która sięga czasów sprzed wieków. Na moim kanale na YouTube i Blogu staram się odkrywać tajemnice ulubionych dań z różnych krajów.

Pierogi - jedno z najpopularniejszych dań kuchni polskiej - mają swoje korzenie w Azji Środkowej. Początkowo były to małe kawałki ciasta, wypełnione mięsem lub warzywami, gotowane w wodzie. Z czasem pierogi zyskały na popularności w Europie Wschodniej, a dziś są uwielbiane na całym świecie.

Sushi - popularne danie kuchni japońskiej, powstało w VII wieku, kiedy to ryby były przechowywane w beczkach z ryżem, aby zachować ich świeżość. Z czasem ryż stał się stałym składnikiem sushi, a danie zyskało na popularności nie tylko w Japonii, ale na całym świecie.

Spaghetti - danie kuchni włoskiej, ma swoje korzenie w Chinach. W wiekach przed naszą erą Chińczycy jedli makaron z mąki pszennej, który był wytwarzany w specjalnych formach. W XIII wieku Marco Polo sprowadził makaron do Włoch, gdzie stał się popularnym daniem.

I wiele, wiele innych, które znajdziesz na stronie

Tak wiele potraw ma swoją historię, a odkrywanie jej może być fascynującym doświadczeniem. Warto poznać tło kulinarnych tradycji, które ukształtowały nasze ulubione dania.

A Ty mój drogi czytelniku - podglądaczu jakie potrawy uwielbiasz ❓Czy znasz ich historię❓ Podziel się swoimi ulubionymi daniami i ich historią w komentarzach.

Zapraszam.

Możesz również polubić…

Skomentuj

%d bloggers like this: