Możesz nie mieć nic… Ale jeśli masz pasje… to tak jak byś miał wszystko…

Bez mięsa / Without meat Deser/Dessert

Deska pięciu serów

Pamiętacie swoją najfajniejszą randkę? Potraficie w sekundzie odtworzyć dokładnie, w co on/ ona była ubrana, jak pachniała, jaka była pogoda, całą atmosferę dookoła? Moim najfajniejszym wspomnieniem poza Nią oczywiście ? była deska serów. Szybka i prosta przekąska, która w towarzystwie wina i pięknej kobiety smakuje zawsze wyśmienicie. Zapraszam na pięć fantastycznych, różnych od siebie serów.

 • ? – 2
 • ⏳ – 15
 • ?? – Polska

Krótka lista zakupów

 • ✅ Crème de Bourgogne ?
 • ✅ Gubbeen Smoked ?
 • ✅ Gouda Old ?
 • ✅ Époisses Berthaut ?
 • ✅ ST Nectaire ?
 • ✅ Arbuz
 • ✅ Winogron
 • ✅ Krakersy Miller’s Damsel

?️ Przygotowanie w jednym zdaniu

 • ?️ Rozłóż, pokrój, podaj, nalej, nałóż i spędź miło czas.
 • ? Gotowe.

Smacznego

Zapraszam na kulinarna grupę na Facebook, link znajdziesz poniżej ⬇️

https://www.facebook.com/groups/752650905180228/?ref=share
Delice de Bourgogne lub Cremeux de Bougogne, to klasyczny, podwójnie kremowy ser pleśniowy. Otoczony jest białą skórką kwitnącą, lekko pachnącą grzybami. 72% sera to miękka biała pasta, która smakuje jak niebiańska mieszanka masła oraz sztywnej bitej śmietany.
Ser Gubbeen to dojrzewający powierzchniowo, półmiękki ser z krowiego mleka o różowo-białej skórce. Smak jest kremowy z grzybowo-orzechowym posmakiem, ale różni się intensywnością w zależności od dojrzałości sera.
Gouda gatunek sera półtwardego, podpuszczkowego, dojrzewającego, produkowanego z mleka krowiego. Pochodzi z Holandii z okolic miasta Gouda. Jest produkowany w postaci spłaszczonych kręgów. Dojrzewa 6 tygodni. Najsmaczniejsza jest gouda dojrzała, która cechuje się wyrazistym zapachem. Pełną dojrzałość ser gouda uzyskuje po okresie 10-12 tygodni. Pikantne i dojrzałe odmiany, takie jak Old Amsterdam, dojrzewają znacznie dłużej, bo aż 18 miesięcy.
Époisses de Bourgogne przez niektórych uważany jako król wszystkich serów. Jest kremowym, białym serem z bardzo miękkim środkiem i wyraźnie pomarszczona skórką w pomarańczowym kolorze. Pierwszy raz został wytworzony w XVI wieku przez cystersów żyjących w Epoisses w Burgundii, we Francji. Wiejskie kobiety przejęły metodę wytwarzania tego sera i podtrzymywały tradycje jego produkcji aż do II wojny światowej.
Saint Nectaire to krowi ser wywodzący się Owernii. Pojawił się się już na stole Ludwika XIV. Nic więc dziwnego, że został objęty ochroną regionalną AOC, jako jeden z pierwszych francuskich serów. Jego cechą charakterystyczną jest nieco ziemisty aromat i beżowa skórka z czerwonymi lub żółtymi plamami. Plamki uzyskuje się, przemywając co jakiś czas wodą z solą dojrzewający ser.

RafalCook

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak powstała Twoja ulubiona potrawa❓ Czy wiesz, skąd pochodzi sushi, pierogi, czy spaghetti❓ Każda potrawa ma swoją historię, która sięga czasów sprzed wieków. Na moim kanale na YouTube i Blogu staram się odkrywać tajemnice ulubionych dań z różnych krajów.

Pierogi - jedno z najpopularniejszych dań kuchni polskiej - mają swoje korzenie w Azji Środkowej. Początkowo były to małe kawałki ciasta, wypełnione mięsem lub warzywami, gotowane w wodzie. Z czasem pierogi zyskały na popularności w Europie Wschodniej, a dziś są uwielbiane na całym świecie.

Sushi - popularne danie kuchni japońskiej, powstało w VII wieku, kiedy to ryby były przechowywane w beczkach z ryżem, aby zachować ich świeżość. Z czasem ryż stał się stałym składnikiem sushi, a danie zyskało na popularności nie tylko w Japonii, ale na całym świecie.

Spaghetti - danie kuchni włoskiej, ma swoje korzenie w Chinach. W wiekach przed naszą erą Chińczycy jedli makaron z mąki pszennej, który był wytwarzany w specjalnych formach. W XIII wieku Marco Polo sprowadził makaron do Włoch, gdzie stał się popularnym daniem.

I wiele, wiele innych, które znajdziesz na stronie

Tak wiele potraw ma swoją historię, a odkrywanie jej może być fascynującym doświadczeniem. Warto poznać tło kulinarnych tradycji, które ukształtowały nasze ulubione dania.

A Ty mój drogi czytelniku - podglądaczu jakie potrawy uwielbiasz ❓Czy znasz ich historię❓ Podziel się swoimi ulubionymi daniami i ich historią w komentarzach.

Zapraszam.

Możesz również polubić…

Skomentuj

[instagram-feed]