Możesz nie mieć nic… Ale jeśli masz pasje… to tak jak byś miał wszystko…

Deser/Dessert Meksyk / Mexico

Hellish Heaven

Hellish Heaven
Piekielne Niebo

Hellish Heaven czyli Piekielne Niebo…

Hellish Heaven, czyli Piekielne Niebo, kolejny drink w mojej kolekcji alkoholi.

A czemu taka nazwa? Bo tak mi jakoś pasowało do tego wspaniałego drineczka.

Wygląda bardzo niewinnie, ale kryje wielką moc w sobie, która za sprawą Jalapeño wzrasta z każdą chwilą.

No i oczywiście tajemniczy Tajín, który to powstał w 1985 rok. A wynalazł, lub raczej zrobił go niejaki Pan Horacio Fernandez.

Rafalcook and Hellish Heaven

Heracio w młodości zajadał się kukurydzą z sosem, który przyrządzała jego babcia. Była to mieszanka papryk, soli i soku z limonki.

Już dorosły Heracio chciał odtworzyć ten smak, ale w formie, którą każdy będzie mógł zabrać i łatwo przenosić. I tak właśnie powstał Tajín, z odparowanych papryk chili, limonki i soli.

Ciekawa historia jest z nazwą. Podczas wycieczki do El Tajín, gdzie trwały prace archeologiczne i gdzie znajdują się piramidy w południowym Meksyku, Horacio dowiedział się, że słowo – aji – w języku uto-azteckim, – nahuatl – oznacza – Chile – i tak powstała nazwa jego marki.

Dziś Tajín jest dodawany w Meksyku, i nie tylko, do wielu dań. Od potraw z mięsem, poprzez desery aż po drinki….po prostu do wszystkiego ?

Piekielne Niebo z Rafalcook

Na zakończenie mojej przydługiej wypowiedzi, życzę Ci zdrówka z Hellish Heaven.

Przede wszystkim musimy przygotować składniki

 • Whiskey u mnie Baczewski
 • Sos z ananasa 100% zimny, bardzo zimny
 • Sok z limonki, zimny, nawet bardzo zimny
 • Jalapeño zielone lub czerwone
 • Tajín, Meksykańska przyprawa, mieszanka papryk, odparowanego soku z limonki i soli ?
Hellish Heaven

Z pewnością składniki są już gotowe, wiec możemy robić Hellish Heaven

 • Przede wszystkim ilości, proporcje, dobierzesz indywidualnie pod siebie.
 • U mnie było to tak ? na trzy miarki whiskey, cztery miarki soku z ananasa i dwie miarki soku z limonki ( miarka 33 ml ).
 • I oczywiście Jalapeño, u mnie 5-7 kawałków. I należy pamiętać, że Hellish Heaven będzie ostrzejszy po chwili ?.
 • No i bym zapomniał o Tajin, które należy przed podaniem pięknie nałożyć na brzegi szkła, z którego będziemy sączyć Piekielne Niebo ?

Zapraszam Cię również do obserwowania mojego Instagramu, gdzie oczywiście znajdują się przepisy, pod moimi daniami.

Zdrówko z drinkiem Hellish Heaven

Wystarczy kliknąć zdjęcie poniżej ?⬇️

RafalCook

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak powstała Twoja ulubiona potrawa❓ Czy wiesz, skąd pochodzi sushi, pierogi, czy spaghetti❓ Każda potrawa ma swoją historię, która sięga czasów sprzed wieków. Na moim kanale na YouTube i Blogu staram się odkrywać tajemnice ulubionych dań z różnych krajów.

Pierogi - jedno z najpopularniejszych dań kuchni polskiej - mają swoje korzenie w Azji Środkowej. Początkowo były to małe kawałki ciasta, wypełnione mięsem lub warzywami, gotowane w wodzie. Z czasem pierogi zyskały na popularności w Europie Wschodniej, a dziś są uwielbiane na całym świecie.

Sushi - popularne danie kuchni japońskiej, powstało w VII wieku, kiedy to ryby były przechowywane w beczkach z ryżem, aby zachować ich świeżość. Z czasem ryż stał się stałym składnikiem sushi, a danie zyskało na popularności nie tylko w Japonii, ale na całym świecie.

Spaghetti - danie kuchni włoskiej, ma swoje korzenie w Chinach. W wiekach przed naszą erą Chińczycy jedli makaron z mąki pszennej, który był wytwarzany w specjalnych formach. W XIII wieku Marco Polo sprowadził makaron do Włoch, gdzie stał się popularnym daniem.

I wiele, wiele innych, które znajdziesz na stronie

Tak wiele potraw ma swoją historię, a odkrywanie jej może być fascynującym doświadczeniem. Warto poznać tło kulinarnych tradycji, które ukształtowały nasze ulubione dania.

A Ty mój drogi czytelniku - podglądaczu jakie potrawy uwielbiasz ❓Czy znasz ich historię❓ Podziel się swoimi ulubionymi daniami i ich historią w komentarzach.

Zapraszam.

Możesz również polubić…

4 komentarze

 1. […] Tajín do smaku […]

 2. […] Tajín kilka łyżek […]

 3. […] Tajin do smaku […]

Skomentuj

[instagram-feed]