Możesz nie mieć nic… Ale jeśli masz pasje… to tak jak byś miał wszystko…

5 składników / 5 ingredients Bez mięsa / Without meat Deser/Dessert Low carb - high protein - fit

Proteinowe Fudge – część 1.

Proteinowe Fudge

Proteinowe Fudge, niezwykle prosty i pyszny koktajl z dużą zawartością białka o niezwykłym smaku czekoladowym.

Proteinowe Fudge

Jak zapewne wiesz mój drogi czytelniku proteiny, inaczej zwane białko, to najważniejszy budulec naszego organizmu.

Proteinowe Fudge

Proteiny pełnia oczywiście niezwykłą funkcję w naszym organizmie i funkcjach życiowych, znajdują się we wszystkich tkankach miękkich.

Białkowy koktajl

Dlatego mój drogi czytelniku jest zadbać o dobrze zbilansowaną dietę, bogatą w białko.

Proteinowe Fudge
Proteinowe Fudge

Białka to związek organiczny z rodziny – biopolimerów – i jeden z trzech makroskładników, który składa się z wielu aminokwasów.

Aminokwasy egzogenne, które występuje w dużej ilości w pełnowartościowym mleku, nasz organizm nie może syntezować samodzielnie, dlatego oczywiście musi je dostarczyć w naszej codziennej diecie.

Białkowy koktajl

Do aminokwasów egzogennych zalicza się –

– leucyna,

– izoleucyna,

– lizyna,

– metionina,

– tryptofan,

– treonina,

– fenyloalanina,

– walina.

Białko jak oczywiście łatwo można się domyślić pełni bardzo ważną rolę i jest wręcz niezbędne do funkcjonowania naszego organizmu.

Proteinowe Fudge

Proteiny to wręcz budulec naszego organizmu, które odpowiadają za kości, tkankę łączną i mięśniową, kondycję naszych włosów, paznokci czy też zębów…

Składniki

  • Mleko migdałowe, kokosowe, owsiane, zwykłe, jednym słowem, dowolne
  • Pudding proteinowy dowolny, ze sklepu
  • Odżywka białkowa, dowolny smak
  • Lód
  • Fudge Guinness przepis tutaj
Krówka

Przygotowanie

  • Mój drogi czytelniku, oczywiście, włóż składniki, bez lodu do blendera, włącz go, poczekaj chwile, przelej do szkła, dodaj oczywiście dużo lodu i zdrówko.
  • Proste prawda…

RafalCook

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak powstała Twoja ulubiona potrawa❓ Czy wiesz, skąd pochodzi sushi, pierogi, czy spaghetti❓ Każda potrawa ma swoją historię, która sięga czasów sprzed wieków. Na moim kanale na YouTube i Blogu staram się odkrywać tajemnice ulubionych dań z różnych krajów.

Pierogi - jedno z najpopularniejszych dań kuchni polskiej - mają swoje korzenie w Azji Środkowej. Początkowo były to małe kawałki ciasta, wypełnione mięsem lub warzywami, gotowane w wodzie. Z czasem pierogi zyskały na popularności w Europie Wschodniej, a dziś są uwielbiane na całym świecie.

Sushi - popularne danie kuchni japońskiej, powstało w VII wieku, kiedy to ryby były przechowywane w beczkach z ryżem, aby zachować ich świeżość. Z czasem ryż stał się stałym składnikiem sushi, a danie zyskało na popularności nie tylko w Japonii, ale na całym świecie.

Spaghetti - danie kuchni włoskiej, ma swoje korzenie w Chinach. W wiekach przed naszą erą Chińczycy jedli makaron z mąki pszennej, który był wytwarzany w specjalnych formach. W XIII wieku Marco Polo sprowadził makaron do Włoch, gdzie stał się popularnym daniem.

I wiele, wiele innych, które znajdziesz na stronie

Tak wiele potraw ma swoją historię, a odkrywanie jej może być fascynującym doświadczeniem. Warto poznać tło kulinarnych tradycji, które ukształtowały nasze ulubione dania.

A Ty mój drogi czytelniku - podglądaczu jakie potrawy uwielbiasz ❓Czy znasz ich historię❓ Podziel się swoimi ulubionymi daniami i ich historią w komentarzach.

Zapraszam.

Możesz również polubić…

Skomentuj

[instagram-feed]