Możesz nie mieć nic… Ale jeśli masz pasje… to tak jak byś miał wszystko…

Makaron Po Włosku / Italian-style pasta Włochy / Italy

Orzo ze szpinakowym pesto i kozim serem

Orzo ze szpinakowym pesto
Orzo

Orzo ze szpinakowym pesto i kozim serem.

Makaron no to wiadomo, że Włochy ale…bo zawsze jest jakieś.

Makaron orzo swoje korzenie oczywiście ma we Włoszech, ale obecnie ten rodzaj makaronu jest bardziej popularny na Bliskim Wschodzie i w całej Europie, a zwłaszcza w Grecji

Szpinakowe pesto i orzo

Orzo w różnych krajach ma różne nazwy takie jak: kritharaki, manestra, rosa marina, reiskornpasta lub pasta gallo pion.

Chociaż orzo wygląda jak ryż, jest to makaron, robiony z semoliny, która jest wytwarzana z pszenicy durum. 

Sama nazwa, czyli orzo, w języku włoskim oznacza – jęczmień, którego jak już wspomniałem czy też nie ? nie ma w składzie, ale chodzi o wygląd. 

No i chyba na dziś tyle ?. 

Orzo ze szpinakowym pesto

Na zakończenie mojej, krótkiej i nudnej wypowiedzi, życzę Ci smacznego z makaronem orzo ze szpinakowym pesto i kozim serem. 

Przede wszystkim musimy przygotować składniki

  • Orzo 250 gram
  • Młody szpinak 100-150 gram
  • Bułka tarta 30-40 gram
  • Czosnek 1-2 ząbki
  • Oliwa z oliwek najwyższej jakości oczywiście z Domu Oliwnego 30-50 ml
  • Parmigiano Reggiano 30 gram
  • Kozi miękki ser
  • Sól do smaku
  • Pieprz świeżo zmielony do smaku
Kozi ser i orzo

Z pewnością składniki są już gotowe, wiec możemy robić Orzo ze szpinakowym pesto

  • Po pierwsze bułkę tartą należy lekko podpiec na nieprzywierającej patelni, następnie odłożyć 1/3 i przejść do punku poniżej.
  • Po drugie większą część bułki tartej, to będzie ❓❓❓ 2/3 ❓❓❓4/6… Qrwa…większą część ? wsyp do blendera, dodaj szpinak, czosnek, Parmigiano Reggiano i oliwę z oliwek, wiesz skąd. Dopraw solą i dobrze zblenduj, w razie potrzeby dodaj odrobinę wody.
  • W międzyczasie ugotuj makaron Orzo na al dente.
  • Po trzecie resztę bułki, nie wiem ile to będzie ułamków ?, świeżo zmielony pieprz i odrobinę sera, bo pewnie trochę Ci zostało, wymieszaj.
  • Po czwarte nałóż pesto do dużej miski, przełóż gotowe orzo proste z rondla i bardzo dobrze wymieszaj. W razie potrzeby dodaj wody z gotowania makaronu.
  • Na koniec nałóż makaron, połóż kilka kawałków koziego sera i posyp mieszanką sera, pieprzu i bułki.
  • Gotowe ?

Zapraszam Cię również do obserwowania mojego Instagramu, gdzie oczywiście znajdują się przepisy, pod moimi daniami.

Kozi ser i orze ze szpinakowym pesto

Wystarczy kliknąć zdjęcie poniżej ?⬇️

RafalCook

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak powstała Twoja ulubiona potrawa❓ Czy wiesz, skąd pochodzi sushi, pierogi, czy spaghetti❓ Każda potrawa ma swoją historię, która sięga czasów sprzed wieków. Na moim kanale na YouTube i Blogu staram się odkrywać tajemnice ulubionych dań z różnych krajów.

Pierogi - jedno z najpopularniejszych dań kuchni polskiej - mają swoje korzenie w Azji Środkowej. Początkowo były to małe kawałki ciasta, wypełnione mięsem lub warzywami, gotowane w wodzie. Z czasem pierogi zyskały na popularności w Europie Wschodniej, a dziś są uwielbiane na całym świecie.

Sushi - popularne danie kuchni japońskiej, powstało w VII wieku, kiedy to ryby były przechowywane w beczkach z ryżem, aby zachować ich świeżość. Z czasem ryż stał się stałym składnikiem sushi, a danie zyskało na popularności nie tylko w Japonii, ale na całym świecie.

Spaghetti - danie kuchni włoskiej, ma swoje korzenie w Chinach. W wiekach przed naszą erą Chińczycy jedli makaron z mąki pszennej, który był wytwarzany w specjalnych formach. W XIII wieku Marco Polo sprowadził makaron do Włoch, gdzie stał się popularnym daniem.

I wiele, wiele innych, które znajdziesz na stronie

Tak wiele potraw ma swoją historię, a odkrywanie jej może być fascynującym doświadczeniem. Warto poznać tło kulinarnych tradycji, które ukształtowały nasze ulubione dania.

A Ty mój drogi czytelniku - podglądaczu jakie potrawy uwielbiasz ❓Czy znasz ich historię❓ Podziel się swoimi ulubionymi daniami i ich historią w komentarzach.

Zapraszam.

Możesz również polubić…

Skomentuj

[instagram-feed]