Deser/Dessert Puerto Rico / Puerto Rico

Piña Colada Faceta w Kuchni

Piña Colada, jeden z najbardziej ulubionych koktajli na świecie, powstała w Puerto Rico, ale tożsamość barmana, który jako pierwszy stworzył kultowy koktajl na bazie rumu, pozostaje kwestią sporną. Caribe Hilton, jeden z najlepszych luksusowych hoteli w stolicy Portoryko, San Juan, twierdzi, że Piña Colada została po raz pierwszy podana w barze Beachcombers w 1954 roku przez barmana Ramona „Monchito” Marrero. Poproszony przez kierownictwo hotelu o stworzenie charakterystycznego napoju, który uchwyciłby smaki wyspy, Marrero podobno spędził trzy miesiące na eksperymentowaniu z setkami kombinacji, zanim udoskonalił swoją słodką, spienioną miksturę z rumu, kremu kokosowego i soku ananasowego. Po skosztowaniu jednej z hotelowych Piña Colad hollywoodzka legenda Joan Crawford podobno oświadczyła, że ​​jest ona „lepsza niż uderzenie Bette Davis w twarz”.Inny barman, który podawał drinki w Caribe Hilton, twierdzi jednak, że wynalazł chłodny, kremowy koktajl. Hiszpan Ricardo Gracia powiedział magazynowi Coastal Living w 2005 r., Że strajk związku zawodowego miłośników orzechów kokosowych w 1954 r. Uniemożliwił mu podanie popularnego napoju mieszanego z rumem, śmietaną kokosową i kruszonym lodem w tradycyjnym krojonym kokosie. Zmuszona do improwizacji Gracia zamiast tego nalała drinka do wydrążonego ananasa. Kiedy dodany smak owoców okazał się popularny, Gracia powiedział, że dodał świeżo wyciśnięty i przecedzony sok ananasowy do mieszanki rumu i śmietanki kokosowej, aby stworzyć Piña Coladę, co po hiszpańsku oznacza „przecedzony ananas”.Dwie mile na zachód od Caribe Hilton na stołecznym Starym Mieście, kolejny hotspot w San Juan uważa się za miejsce narodzin Piña Colady. Restauracja Barrachina została otwarta pod koniec lat 50. XX wieku i szybko zyskała renomę dzięki paelli. Podczas podróży do Ameryki Południowej hiszpański szef kuchni i właściciel Pepe Barrachina przekonał Ramona Portasa Mingota, hiszpańskiego miksologa, który pisał książki koktajlowe i pracował w najlepszych barach Buenos Aires, by opuścił Argentynę i został głównym barmanem w jego restauracji w Portoryko. Jak potwierdza marmurowa tablica przed wejściem do restauracji Barrachina, że Mingot przygotował pierwszą Piña Coladę w 1963 roku. W 1978 roku Piña Colada została ogłoszona narodowym napojem Puerto Rico. Prawdopodobnie każda z tych historii jest prawdziwa i w tej chwili ma to mniejsze znaczenie od pysznego smaku Piña Colady.

 • ???? – no kilka wyjdzie
 • ⏰ – 5 minut dobrego mieszania
 • ?? – Puerto Rico

✅ Składniki

 • ✅ Rum u mnie Bacardi
 • ✅ Świeży wyciśnięty sok z ananasa
 • ✅ Śmietana
 • ✅ Śmietana kokosowa
 • ✅ Lód

?️ Przygotowanie

 • ?️ 60 ml Rumu
 • ?️ 30 ml śmietanki kokosowej
 • ?️ 30 ml śmietany
 • ?️ 180 ml soku z ananasa
 • ?️ Wlej składniki do szejkera i bardzo dobrze wytrzep i wymieszaj.
 • ?️ Pokrusz lód, wsyp do szkła i wlej Piña Coladę.

???? Zdrówko

Facet w Kuchni to ja. Jeśli podoba Ci się moje dzisiejsze danie i chciałbyś znaleźć więcej wspaniałych dań stworzonych przez amatorów i zawodowców, uczestników MasterChefa, jak i bohaterów we własnej kuchni, zawodowych kucharzy czy cukierników, wszystko we wspaniałej atmosferze i okraszone dobrym alkoholem, Zapraszam Cię na grupę kulinarną na Facebook, którą założyłem:

„Facet w kuchni-gotowanie pod wpływem”

Link do grupy znajdziesz pod zdjęciem.

https://www.facebook.com/groups/752650905180228/?ref=share

Wasze zdrowie.

RafalCook

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak powstała Twoja ulubiona potrawa❓ Czy wiesz, skąd pochodzi sushi, pierogi, czy spaghetti❓ Każda potrawa ma swoją historię, która sięga czasów sprzed wieków. Na moim kanale na YouTube i Blogu staram się odkrywać tajemnice ulubionych dań z różnych krajów.

Pierogi - jedno z najpopularniejszych dań kuchni polskiej - mają swoje korzenie w Azji Środkowej. Początkowo były to małe kawałki ciasta, wypełnione mięsem lub warzywami, gotowane w wodzie. Z czasem pierogi zyskały na popularności w Europie Wschodniej, a dziś są uwielbiane na całym świecie.

Sushi - popularne danie kuchni japońskiej, powstało w VII wieku, kiedy to ryby były przechowywane w beczkach z ryżem, aby zachować ich świeżość. Z czasem ryż stał się stałym składnikiem sushi, a danie zyskało na popularności nie tylko w Japonii, ale na całym świecie.

Spaghetti - danie kuchni włoskiej, ma swoje korzenie w Chinach. W wiekach przed naszą erą Chińczycy jedli makaron z mąki pszennej, który był wytwarzany w specjalnych formach. W XIII wieku Marco Polo sprowadził makaron do Włoch, gdzie stał się popularnym daniem.

I wiele, wiele innych, które znajdziesz na stronie

Tak wiele potraw ma swoją historię, a odkrywanie jej może być fascynującym doświadczeniem. Warto poznać tło kulinarnych tradycji, które ukształtowały nasze ulubione dania.

A Ty mój drogi czytelniku - podglądaczu jakie potrawy uwielbiasz ❓Czy znasz ich historię❓ Podziel się swoimi ulubionymi daniami i ich historią w komentarzach.

Zapraszam.

Możesz również polubić…

Skomentuj

%d bloggers like this: