Możesz nie mieć nic… Ale jeśli masz pasje… to tak jak byś miał wszystko…

Deser/Dessert

Malinowe Mojito

Malinowe Mojito

Malinowe Mojito na 8-go Marca

Malinowe Mojito

Malinowe Mojito z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, którego historia sięga początku XX wieku. 

Przede wszystkim nie jest do święto rodem z PRL-u, ale było sprytnie przez władze komunistyczne wykorzystywane, goździki i rajstopy ? kto pamięta, a jeśli nie pamięta, nich spyta rodziców. 

Dzień Kobiet swoje początki bierze ze Stanów Zjednoczonych gdzie w roku 1909, Socjalistyczna Partia Ameryki, zorganizowała protest i 15 tysięcy kobiet wyszło na ulicę, by protestować, przeciw długim godzinom pracy, niskim wynagrodzeniom i brakowi prawa do głosowania w Nowym Jorku. 

Protest ten tak zjednoczył kobiety na całym świecie, że od 1911 roku był obchodzony co roku.

Ale to Rosja nieświadomie ustanowiła 8 marca oficjalną datą, dnia kobiet. Już wyjaśniam 8 marca 1917 roku – 23 lutego według dawnego kalendarza rosyjskiego – Rosjanek wyszło na ulicę, by protestować i domagając się od rządu poprawy swojej sytuacji, związanej z brakiem żywności, gdyż mężczyźni byli na wojnie. 

W 1975 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych oficjalnie uznała Międzynarodowy Dzień Kobiet.

Malinowe Bacardi

Zapraszam Kobiety na Malinowe Mojito, które zrobią Wam Faceci. 

 • ? – 1
 • ⏰ – 5 minut
 • ?‍☠️ – Koktajl

Oczywiście potrzebujemy kilku składników w tym alkoholu

 • 50 ml Bacardi Malinowego
 • Maliny
 • Limonki plasterki
 • Sok limonki
 • 2 łyżeczki cukru
 • Listki mięty
 • Woda sodowa
Koktajl na dzień kobiet

Jeśli mamy już składniki, Malinowe Mojito samo się nie… wypije

 • Po pierwsze włóż cukier, kilka listków mięty i sok z limonki do szklanki, lekko ugnieć i wymieszaj.
 • Po drugie dodaj dużo pokruszonego lodu, maliny, listki mięty, plasterki limonki.
 • Teraz po trzecie i najważniejsze wlej Rum, uzupełni wodą sodowa i lekko wymieszaj.
 • Na 8 Marca jak znalazł.

To nie jedyny pyszny koktajl, który znajdziesz na mojej stronie ? zajrzyj tutaj.

Mojito malinowe

„Facet w Kuchni – gotowanie pod wpływem”

To grupa kulinarna na Facebook, którą założyłem, na której są wspaniali ludzie, świetne przepisy z całego świata i wspaniała atmosfera. Znajdziesz tam nie tylko jedzenie, ale również pyszne alkohole.

RafalCook

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak powstała Twoja ulubiona potrawa❓ Czy wiesz, skąd pochodzi sushi, pierogi, czy spaghetti❓ Każda potrawa ma swoją historię, która sięga czasów sprzed wieków. Na moim kanale na YouTube i Blogu staram się odkrywać tajemnice ulubionych dań z różnych krajów.

Pierogi - jedno z najpopularniejszych dań kuchni polskiej - mają swoje korzenie w Azji Środkowej. Początkowo były to małe kawałki ciasta, wypełnione mięsem lub warzywami, gotowane w wodzie. Z czasem pierogi zyskały na popularności w Europie Wschodniej, a dziś są uwielbiane na całym świecie.

Sushi - popularne danie kuchni japońskiej, powstało w VII wieku, kiedy to ryby były przechowywane w beczkach z ryżem, aby zachować ich świeżość. Z czasem ryż stał się stałym składnikiem sushi, a danie zyskało na popularności nie tylko w Japonii, ale na całym świecie.

Spaghetti - danie kuchni włoskiej, ma swoje korzenie w Chinach. W wiekach przed naszą erą Chińczycy jedli makaron z mąki pszennej, który był wytwarzany w specjalnych formach. W XIII wieku Marco Polo sprowadził makaron do Włoch, gdzie stał się popularnym daniem.

I wiele, wiele innych, które znajdziesz na stronie

Tak wiele potraw ma swoją historię, a odkrywanie jej może być fascynującym doświadczeniem. Warto poznać tło kulinarnych tradycji, które ukształtowały nasze ulubione dania.

A Ty mój drogi czytelniku - podglądaczu jakie potrawy uwielbiasz ❓Czy znasz ich historię❓ Podziel się swoimi ulubionymi daniami i ich historią w komentarzach.

Zapraszam.

Możesz również polubić…

Skomentuj

[instagram-feed]