Deser/Dessert Polska / Poland

Naleśnik z Giandują i karmelem Pana Rafała

Analizy ziaren skrobi na 30 000-letnich narzędziach do mielenia sugerują, że kucharze z epoki kamiennej robili mąkę z pałeczek i paproci, które, jak przypuszczają naukowcy, prawdopodobnie były mieszane z wodą i pieczone na gorącej, prawdopodobnie natłuszczonej skale. Rezultat mógł być bardziej zbliżony do krakersa niż nowoczesnego naleśnika, ciastka na ciepło lub ciasta francuskiego, ale pomysł był ten sam, placek zrobiony z ciasta i smażony.

  • ? – 12 sztuk
  • ⏰ – 90 minut
  • ?? – Polska

Zakupy

?️ Przygotowanie

  • ?️ Przepis na naleśniki i Gianduje znajdziesz powyżej, pod linkami.
  • ?️ Karmel przygotuj w następujący sposób.
  • ?️ Włóż wszystkie składniki do rondla, zagotuj, zmniejsz temperaturę i gotuj, często mieszając, aż karmel zgęstnieje, może to potrwać nawet 90 minut.
  • ?️ Uważaj by go nie przypalić.
  • ?️ Kiedy wszystkie składniki masz już gotowe, zacznij składać je razem.
  • ?️ Posmaruj naleśnik giandują, zwiń go, polej karmelem i przypal lutownicą kuchenną, chyba tak to się nazywa.
  • ? Gotowe.

Smacznego

Zapraszam na kulinarna grupę na Facebook „Facet w kuchni – gotowanie pod wpływem” gdzie znajdziesz przepisy amatorów i zawodowców, link do grupy znajdziesz pod linkiem poniżej ⬇️

https://www.facebook.com/groups/752650905180228/?ref=share

RafalCook

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak powstała Twoja ulubiona potrawa❓ Czy wiesz, skąd pochodzi sushi, pierogi, czy spaghetti❓ Każda potrawa ma swoją historię, która sięga czasów sprzed wieków. Na moim kanale na YouTube i Blogu staram się odkrywać tajemnice ulubionych dań z różnych krajów.

Pierogi - jedno z najpopularniejszych dań kuchni polskiej - mają swoje korzenie w Azji Środkowej. Początkowo były to małe kawałki ciasta, wypełnione mięsem lub warzywami, gotowane w wodzie. Z czasem pierogi zyskały na popularności w Europie Wschodniej, a dziś są uwielbiane na całym świecie.

Sushi - popularne danie kuchni japońskiej, powstało w VII wieku, kiedy to ryby były przechowywane w beczkach z ryżem, aby zachować ich świeżość. Z czasem ryż stał się stałym składnikiem sushi, a danie zyskało na popularności nie tylko w Japonii, ale na całym świecie.

Spaghetti - danie kuchni włoskiej, ma swoje korzenie w Chinach. W wiekach przed naszą erą Chińczycy jedli makaron z mąki pszennej, który był wytwarzany w specjalnych formach. W XIII wieku Marco Polo sprowadził makaron do Włoch, gdzie stał się popularnym daniem.

I wiele, wiele innych, które znajdziesz na stronie

Tak wiele potraw ma swoją historię, a odkrywanie jej może być fascynującym doświadczeniem. Warto poznać tło kulinarnych tradycji, które ukształtowały nasze ulubione dania.

A Ty mój drogi czytelniku - podglądaczu jakie potrawy uwielbiasz ❓Czy znasz ich historię❓ Podziel się swoimi ulubionymi daniami i ich historią w komentarzach.

Zapraszam.

Możesz również polubić…

Skomentuj

%d bloggers like this: