Możesz nie mieć nic… Ale jeśli masz pasje… to tak jak byś miał wszystko…

Hiszpania / Spain YouTube

Bocadillo – Bocata Hiszpańska kanapka

Bocadillo - Bocata Hiszpańska kanapka

Bocadillo – Bocata Hiszpańska kanapka, to popularny rodzaj kanapki, głęboko zakorzeniony w hiszpańskiej tradycji kulinarnej.

Ta pyszna kanapka jest uwielbiana zarówno przez mieszkańców, jak i turystów, a jej historia jest równie fascynująca, jak jej smaki.

Historia Bocadillo – Bocata Hiszpańska kanapka

Bocadillo - Bocata Hiszpańska kanapka

Początki Bocadillo sięgają początku XIX wieku.

Pierwotnie była to prosta przekąska, którą lubili pracownicy, składająca się z chrupiącej bułki wypełnionej lokalnymi składnikami, łatwo dostępnymi w różnych regionach Hiszpanii.

Z biegiem czasu Bocadillo ewoluowało, dostosowując się do różnorodnych gustów i preferencji Hiszpanów.

Istnieje wiele odmian Bocadillo w całej Hiszpanii, z których każda jest odrębna i reprezentatywna dla określonego regionu, z którego pochodzi.

Jednym z najbardziej znanych jest Bocadillo de Calamares z Madrytu.

Ta przepyszna kanapka zawiera smażone krążki kalmarów nadziewane miękką podłużną bułką.

Jest popularnym wyborem wśród mieszkańców i obowiązkowym punktem dla każdego odwiedzającego miasto.

Bocadillo – Bocata

Bocadillo - Bocata Hiszpańska kanapka

W Katalonii Bocadillo de Butifarra to ukochana specjalność.

Zawiera grillowaną kiełbasę wieprzową o nazwie — Butifarra.

Umieszczoną między kromkami wiejskiego chleba i posypaną karmelizowaną cebulą.

Połączenie smaków jest zachwycające i ukazuje esencję kuchni katalońskiej.

Podróżując do Kraju Basków znajdziesz kultowe Bocadillo de Jamón Iberico.

Ta niezwykła kanapka podkreśla cenną szynkę iberyjską pokrojoną w cienkie plastry i podawana obficie w chrupiącej bagietce.

Smak i jakość szynki jest niezrównana, dzięki czemu Bocadillo to prawdziwy przysmak.Bocadillo nie ogranicza się jednak do tych regionów.

W całej Hiszpanii można znaleźć różne nadzienia, takie jak chorizo ​​ser tortilla española, hiszpański omlet i wiele innych.

Kanapka

Bocadillo - Bocata Hiszpańska kanapka

To, co naprawdę wyróżnia Bocadillo, to dbałość o dobór składników i sztuka ich złożenia.

Na zakończenie, zapraszam na moją wersję Bocadillo — Bocata Hiszpańskiej kanapki, która ucieleśnia żywe smaki i różnorodność kulturową Hiszpanii.

Składniki

 • Bagietka
 • Oliwa z oliwek
 • Rukola
 • Salchichon
 • Pomidor
 • Cheddar
 • Chorizo
 • Cebula Czerwona
 • Szynka Serrano

Przygotowanie

 • Mój drogi czytelniku – podglądaczu, to kanapka, więc po prostu ją złóż w całość, w kolejności, jaką sobie tylko wymyślisz 🙂
 • Złóż i pożeraj.

RafalCook

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak powstała Twoja ulubiona potrawa❓ Czy wiesz, skąd pochodzi sushi, pierogi, czy spaghetti❓ Każda potrawa ma swoją historię, która sięga czasów sprzed wieków. Na moim kanale na YouTube i Blogu staram się odkrywać tajemnice ulubionych dań z różnych krajów.

Pierogi - jedno z najpopularniejszych dań kuchni polskiej - mają swoje korzenie w Azji Środkowej. Początkowo były to małe kawałki ciasta, wypełnione mięsem lub warzywami, gotowane w wodzie. Z czasem pierogi zyskały na popularności w Europie Wschodniej, a dziś są uwielbiane na całym świecie.

Sushi - popularne danie kuchni japońskiej, powstało w VII wieku, kiedy to ryby były przechowywane w beczkach z ryżem, aby zachować ich świeżość. Z czasem ryż stał się stałym składnikiem sushi, a danie zyskało na popularności nie tylko w Japonii, ale na całym świecie.

Spaghetti - danie kuchni włoskiej, ma swoje korzenie w Chinach. W wiekach przed naszą erą Chińczycy jedli makaron z mąki pszennej, który był wytwarzany w specjalnych formach. W XIII wieku Marco Polo sprowadził makaron do Włoch, gdzie stał się popularnym daniem.

I wiele, wiele innych, które znajdziesz na stronie

Tak wiele potraw ma swoją historię, a odkrywanie jej może być fascynującym doświadczeniem. Warto poznać tło kulinarnych tradycji, które ukształtowały nasze ulubione dania.

A Ty mój drogi czytelniku - podglądaczu jakie potrawy uwielbiasz ❓Czy znasz ich historię❓ Podziel się swoimi ulubionymi daniami i ich historią w komentarzach.

Zapraszam.

Możesz również polubić…

Skomentuj

[instagram-feed]